سفیر جدید عربستان سعودی در ایران با ابراز خرسندی از شروع فصل جدید از روابط کشورش با جمهوری اسلامی ایران، تاکید کرد: این روابط در همه زمینه ها از جمله تجاری، اقتصادی و سرمایه گذاری مستحکم خواهد بود.

به گزارش آوا دیپلماتیک، عبدالله بن سعود العنزی که برای شرکت در مراسم هفتاد و چهارمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین، در سفارتخانه این کشور در تهران حضور یافته بود، در حاشیه این مراسم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: الحمدلله روابط میان پادشاهی عربستان سعودی و جمهوری اسلامی ایران از سر گرفته شده است. این روابط سازنده، مستحکم و بر اساس منافع مشترک ،احترام متقابل و حسن همجواری خواهد بود. این روابط در همه زمینه های تجاری، اقتصادی و سرمایه گذاری مستحکم خواهد بود.

این دیپلمات سعودی همچنین از ایفای نقش سازنده جمهوری خلق چین در جهت حصول توافق از سر گیری روابط دوجانبه میان تهران و ریاض قدردانی کرد و گفت: این توافق بر توافقنامه برای همکاری های دوجانبه و سازنده در زمینه های زیادی تمرکز دارد و همچنین این یک توافقنامه امنیتی مشترک میان دو کشور است که باعث تقویت همکاری ها می شود.

وی خاطرنشان کرد که توافق میان تهران و ریاض بازتاب و تاثیر زیادی در بسیاری از موضوع ها داشته است و با واکنش مثبت و استقبال جامعه جهانی مواجه شد زیرا هرگونه توافقی میان پادشاهی عربستان سعودی و جمهوری اسلامی ایران به عنوان دو کشور همسایه و مهم در منطقه، باعث تقویت صلح و امنیت منطقه و کمک به تحقق رفاه برای ملت های دو کشور خواهد شد.

عبدالله بن سعود العنزی همچنین یادوآوری کرد که دعوت پادشاه عربستان سعودی از سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران برای سفر به ریاض انجام شده و ان شاالله این سفر بر اساس برنامه کاری رئیس جمهوری ایران و در زمان مناسب انجام خواهد شد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin