سفیر عراق در ایران با بیان اینکه ما ازحذف ویزای ایرانیان استقبال می کنیم، گفت: دولت های عراق و ایران مایل به حذف آن هستند اما قبل از آن باید زیر ساخت ها را آماده کنیم.

به گزارش آوا دیپلماتیک، راجح الموسوی سفیر عراق در ایران در حاشیه بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) افزود: روابط عمیق دو کشور عراق و ایران باعث می شود که به این تصمیم (حذف ویزا) فکر کنیم و امیدوارم هر چه زودتر در این مورد به توافق برسیم.

وی با بیان اینکه حذف ویزا در روابط دو کشور بسیارمهم و تاثیرگذاراست، گفت: البته با توجه به اینکه هم اکنون عراق در شرایط سختی به سر می برد باید قبل از اقدام در این مورد زیرساخت های کشورمان را مورد بررسی دقیقی قرار دهیم.

وی با تاکید براینکه به همه وزرایی که از عراق به ایران می آیند می گویم حذف ویزا اقدامی مهم، مثبت و تاثیرگذار در روابط دو کشور است، اظهار داشت:‌ اگر به زیرساخت ها توجه نشود زائران همانند اربعین امسال متحمل سختی های بسیاری خواهند شد.

راجح الموسوی با تاکید بر اینکه عراق و ایران دو برادر در یک خانواده هستند، تصریح کرد: به عنوان مثال تامین امنیت زائران در ایام اربعین با توجه به شرایط استثنایی عراق از جمله مسایلی است که نیازمند کمک برادران ایرانی در این زمینه هستیم، در مجموع باید تمامی مسایل را در کنار یکدیگر گذاشته تا به یک تصمیم خوب برسیم.

سفیر عراق در ایران با تاکید براینکه همکاری خوب دو کشور درتمامی زمینه ها ادامه خواهد داشت و هر روز نیز محکم تر خواهد شد، گفت: زمانی که سفیر عراق در ایران شدم حدود 300 هزار ویزا صادر و عازم آیین اربعین می شدند در حالی که امسال این رقم به بیش از دو میلیون و چهارصد هزار نفر رسید که در نوع خود یک انقلاب به شمار می رود.

وی با اشاره به همکاری و هماهنگی خوب با ستاد اربعین اظهارکرد: همکاری گسترده بین دو کشور بخصوص سفارت عراق و ستاد اربعین یک رخداد تاریخی است.

وی با بیان اینکه باز بودن در خانه برادران عراقی به خصوص در ایام اربعین به روی ایرانیان یک پیشرفت استراتژیک به شمار می رود، افزود:‌ تمامی این مسایل می تواند زمینه ساز حذف ویزا باشد و ما از آن استقبال می کنیم.

وی خاطرنشان کرد: ایرانیان برای ما عزیزهستند همانگونه که عراقی ها برای ایرانیان عزیزند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin