سفیر صربستان در ایران گفت: مجلس صربستان در راستای تسهیل و تسریع همکاری های دو کشور آمادگی همکاری با مجلس شورای اسلامی در همه سطوح است.

به گزارش آوا دیپلماتیک، دراگان تئودورویچ سفیر صربستان در دیدار با پروانه سلحشوری رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و صربستان با بیان این مطلب افزود: همه تلاش خود را برای تقویت روابط دو کشور در ابعاد مختلف به ویژه در زمینه همکاری های پارلمانی به کار گرفته ایم.

سفیر صربستان در تهران در این دیدار از فعالیت های سفارت صربستان در تهران در راستای توسعه همکاری های دو کشور گزارشی ارائه کرد.

تئودورویچ بیان داشت: مجلس صربستان در راستای تسهیل و تسریع همکاری های دو کشور، آمادگی همکاری با مجلس شورای اسلامی در همه سطوح از جمله گروه های دوستی پارلمانی و کمیسیون های تخصصی را دارد.

سفیر صربستان در تهران با اشاره به علاقه مندی گروه دوستی پارلمانی صربستان برای گفت وگو با همتایان خود در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیدواریم هر چه سریع تر مقدمات تبادل هیأت گروه دوستی پارلمانی دو کشور فراهم شده و شاهد تقویت رایزنی و گفت وگوهای پارلمانی میان مجالس ایران و صربستان باشیم.

پروانه سلحشوری رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و صربستان نیز در این دیدار با اشاره بر اهمیت تقویت روابط گروه های دوستی پارلمانی دو کشور گفت: گروه های دوستی پارلمانی نقش بسزایی در تسهیل همکاری های دوستانه ایران و صربستان دارند و در این راستا گروه دوستی پارلمانی ایران و صربستان آمادگی گفت وگو و رایزنی با همتایان خود در مجلس صربستان را دارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در ادامه این دیدار با ابراز خوشحالی از روند رو به رشد مناسبات دو کشور اظهار داشت: با توجه به توانمندی ها و ظرفیت های سیاسی و اقتصادی دو کشور و اینکه محدودیتی در توسعه و گسترش همکاری های فیمابین وجود ندارد، امیدواریم تداوم رایزنی های دو کشور موجب ارتقای سطح مبادلات تجاری و اقتصادی ایران و صربستان به نفع دو ملت شود.

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و صربستان ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک شاهد گفت وگوها و تبادل هیأت های پارلمانی میان دو کشور در باشیم.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin