دستیار ویژه رییس مجلس بر استمرار حمایت همه جانبه جمهوری اسلامی ایران از سوریه تاکید کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران از هر اقدامی که به حفظ تمامیت ارضی، تقویت حاکمیت ملی سوریه و بازگشت ثبات و آرامش به منطقه منجر شود، استقبال می‌کند.

به گزارش آوا دیپلماتیک، حسین امیرعبداللهیان در دیدار با محمود عدنان سفیر جمهوری سوریه در تهران با محکوم کردن ترور سردار سپهبد سلیمانی توسط دولت عصیان گر آمریکا اظهار کرد: سردار سپهبد شهید سلیمانی در کنار دولت و ملت سوریه در عرصه مبارزه با تروریسم کارنامه درخشانی را خلق کرد که به استقلال و رهایی سوریه از چنگال تروریسم انجامید.

وی از ابراز همدردی و پیام های تسلیت مقام های سوری و حضور انبوه مردم سوریه در گرامیداشت مقام سردار سلیمانی قدردانی کرد.

دستیار رییس مجلس بر استمرار حمایت همه جانبه جمهوری اسلامی ایران از سوریه تاکید کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران از هر اقدامی که به حفظ تمامیت ارضی، تقویت حاکمیت ملی سوریه و بازگشت ثبات و آرامش به منطقه منجر شود، استقبال می کند.

امیر عبداللهیان اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی از تبادل هیأت‌ها و تداوم گفتگوها میان نمایندگان پارلمان دو کشور استقبال می‌کند.

دستیار ویژه رییس مجلس و مدیرکل بین‌الملل مجلس شورای اسلامی گفت: امیدواریم بحران در ادلب که در نتیجه حضور تروریست‌ها در این منطقه ایجاد شده است به زودی حل و فصل گردد و این استان به دامان مردم حاکمیت مرکزی سوریه بازگردد.

سفیر سوریه در تهران نیز ضمن تسلیت شهادت سردار سپهبد سلیمانی گفت: بی‌تردید نقش محور مقاومت در منطقه بعد از شهادت سردار سلیمانی کمرنگ نخواهد شد و جمهوری اسلامی ایران اثبات کرده است که به خوبی تمام بحران ها را تبدیل به فرصت می کند.

 وی با تجلیل از نقش مهم و سازنده مقام معظم رهبری و درایت ایشان و مسئولان ایرانی افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره در مقابل مشکلات ایستادگی کرده و در نهایت پیروز میادین سیاسی و بین‌المللی بوده است.

دو طرف در این دیدار ضمن ارائه آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی پیرامون موضوعات و مسائل مشترک در حوزه های سیاسی، اقتصادی و اهمیت همکاری‌های منطقه‌ای و پارلمانی تبادل نظر کردند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin