شفیق دیوب، سفیر جمهوری سوریه در ایران با هاشم داداش پور، معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، در این دیدار که به دنبال سفر وزیر علوم سوریه به ایران و پیگیری‌های توافق‌های انجام شده برگزار شد، دکتر داداش پور گفت: ما آمادگی داریم کمک کنیم هرچه سریعتر توافق صورت گرفته اجرایی شود.

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: برای اینکه بتوانیم جزییات این توافق نامه را اجرایی کنیم لازم است کارگروهی اجرایی با مشارکت نمایندگان سفارت و سازمان تشکیل شود تا با همفکری بتوانیم هر چه سریعتر به یک جمع بندی مشترک رسیده و توافق نامه را اجرایی کنیم.

داداش پور افزود: آن چیزی که برای ما روشن است تقویت ارتباطات با سوریه جزو اولویت‌های راهبردی دولت سیزدهم بوده و ما به عنوان یکی از اجزائ این دولت تلاش خواهیم کرد که این ارتباط را در حوزه دانشجویی تقویت کنیم.

معاون وزیر علوم گفت: با تاکید بر پذیرش و آمادگی ایران برای اعطای بورسیه تحصیلی به دانشجویان مستعد سوریه‌ای و توافق‌های انجام شده شرایطی را در نظر گرفتیم که در فرایند‌های اجرایی به آن توجه شده است و اگر مورد توافق دو طرف باشد این امر به نتیجه برسد.

 داداش پور در خصوص مشکل ورود و خروج دانشجویان بین الملل گفت: با پیگیری‌های انجام شده با دستگاه‌های مرتبط و توافق‌های صورت گرفته در حال رفع مشکلات هستیم و به زودی دانشجویان بین المللی به مدت تحصیل از شرایط اقامت و ورود و خروج برخوردار خواهند شد.

سفیر سوریه نیز ضمن تشکر از برگزاری این دیدار گفت: امیدوارم این دیدار گام دیگری برای همکاری‌های علمی، فناوری و تکنولوژی میان دوکشور باشد.

وی گفت: هدف من از این ملاقات پیگیری توافق‌های انجام شده در سفر وزیر علوم سوریه به ایران است و از رئیس سازمان بر‌ای تمامی تلاش‌های که در این زمینه انجام دادند تشکر می‌کنم.

سفیر سوریه گفت: یکی از اولویت‌های دولت و آموزش عالی سوریه تقویت روابط علمی و فناوری و آموزشی با جمهوری اسلامی ایران و همچنین تقویت روابط همکاری میان دانشگاه‌های دو کشور است.

شفیق دیوب گفت: ما برای همکاری در تمامی زمینه‌ها با کشور ایران اعلام آمادگی می‌کنیم و نیازمند این هستیم که روابط را در این زمینه‌ها تقویت کنیم.

سفیر سوریه از نشست‌های مشترک رئیس سازمان امور دانشجویان با دانشجویان سوریه‌ای شاغل به تحصیل در ایران تشکر کرد و افزود: خوشحالم از پیگیری و توجه شما به مشکلات دانشجویان و امیدوارم با پیگیری‌های شما به زودی این مشکلات حل شوند.

سفیر سوریه از رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران و رئیس جمهور ایران رئیسی قدردانی و گفت: قطعا با حمایت‌های رهبری و رئیس جمهور شاهد پیشرفت ایران خواهیم بود.

گفتنی است؛ در این نشست، فراس الشنتا رایزن فرهنگی سفارت سوریه، سلمان پور سرپرست معاونت بورس و امور دانشجویان خارج، مسعودی سرپرست اداره کل بورس و اعزام دانشجویان، رازقی سرپرست اداره کل امور دانشجویان غیر ایرانی و لباف زاده سرپرست اداره کل امور دانش آموختگان سازمان حضور داشتند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin