منوچهر متکی وزیر اسبق امور خارجه کشورمان در دیدار با سفیر سوریه در تهران درباره تحولات منطقه رایزنی و تبادل‌نظر کرد.به گزارش آوا دیپلماتیک، منوچهر متکی در دیدار با سفیر سوریه گفت: بنده به عنوان یک شهروند ایرانی حمایت خود را از ملت و دولت سوریه ابراز می‌کنم و معتقدم که دوستان دوران سختی‌ها بهترین دوستان دوران راحتی‌ هستند.

متکی با بیان اینکه بنده زمانی که در مجلس اول نماینده بودم به خاطر دارم که در زمان جنگ ایران، سوریه چگونه در کنار ملت و دولت ایران قرار داشت یادآور شد: در نیم‌قرن گذشته سوریه با وجود اینکه در کنار منبع تنش‌زای منطقه یعنی رژیم صهیونیستی زیست کرده است اما توانسته استقلال و سیاست‌‌های اصولی خود را حفظ کند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: سوریه در حوزه عربی تنها کشور منطقه است که در کنار مواضع برحق جمهوری اسلامی ایستاده و آنچه که امروز در سوریه می‌گذرد تنها یک اقدام علیه ملت و دولت سوریه نیست بلکه یک هجمه علیه مقاومت اصولی در منطقه است.

وی تصریح کرد: ما از حضرت امام فرا گرفته‌ایم که تنها در سایه مقاومت می‌توان هویت و استقلال خود را حفظ کرد و امروز هم حمایت از سوریه به معنای حمایت از مقاومت است.

متکی با بیان اینکه سر و صداهای دشمن بیش از آنکه نمایش قدرت باشد گویای ترس آنهاست اظهار داشت: بنابراین دشمن ممکن است به هر اقدامی دست بزند و ما باید همواره هوشیار و آماده باشیم.

عدنان محمود، سفیر سوریه نیز ضمن تشکر فراوان از وزیر اسبق امور خارجه کشورمان گفت: جایگاه ایران در سوریه ثبت‌شده است و ایران و سوریه در یک سنگر هستند و بنابراین ما حمایت‌های معنوی و انسانی جمهوری اسلامی را برای خود یک سرمایه می‌دانیم و از ملت و دولت ایران قدردانی می‌کنیم.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin