“عبدالتواب الزین”، سفیر سودان در تهران با “حسن غفوری فرد” رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و سودان دیدار و گفت‌ و گو کرد.“حسن غفوری فرد” در ابتدای این دیدار، با اشاره به پیشینه خوب روابط و نیز همکاری‌های نزدیک دو کشور ایران و سودان در مجامع بین المللی و سازمان کنفرانس اسلامی اظهار داشت: تاریخ روابط فی ما بین سرشار از همدلی و صمیمیت، همکاری و همیاری میان دو کشور مسلمان می‌باشد.

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و سودان در ادامه افزود: ظرفیتهای فراوانی در جهت توسعه روابط در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و پارلمانی فیما بین دو کشور وجود دارد که باید از آنها بهره جست.

نماینده مردم تهران در بخش دیگری از سخنان خود، رای دادگاه بین المللی کیفری علیه رییس جمهور سودان را محکوم کرد و بر ضرورت همفکری و اتخاذ مواضع مشترک دولت‌های اسلامی بر حمایت از دولتمردان سودان تاکید کرد.

وی در ادامه با انتقاد از رویکرد دو گانه غرب در نحوه برخورد با جنایات جنگی از عدم برخورد جدی با جنایات جنگی رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم و بی دفاع فلسطین ابراز تاسف کرد.

وی در پایان سخنان خود با اشاره به مسائل و مشکلات سودان و آغاز تدابیر هوشیارانه دولت این کشور در مقابل دسیسه‌های بعضی از کشورهای غربی در ایجاد تفرقه بین قومیتها و گروه‌های مختلف، ابراز اطمینان کرد ملت مسلمان سودان با وحدت و همدلی این شرایط سخت و دشوار را پشت سر خواهد گذاشت.

در ادامه این ملاقات “عبدالتواب الزین”، سفیر سودان در تهران، با ابراز خشنودی از پیشرفتهای جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های مختلف فناوری از جمله پرتاب‌ ماهواره امید گفت: در تمام ملل مسلمان از پیشرفتهای علمی و تکنولوژی جمهوری اسلامی ایران خوشحالند و اطمینان داریم جهان غرب از پیشرفت جهان اسلام خوشحال نیستند.

وی در ادامه با انتقاد از رویکرد دوگانه غرب در قبال فعالیتهای صلح آمیز هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران افزود: غرب همزمان با مخالفت خود با دستیابی جمهوری اسلامی ایران به فناوری صلح آمیز هسته‌ای به رژیم صهیونیستی اجازه می‌دهد که این رژیم به تسلیحات هسته‌ای دست یابد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin