جولیو هاس، سفیر سوییس در ایران طی دیدار با شهردار خرم آباد بر سود آوری استان لرستان برای کشور سوییس تاکید کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، جولیو هاس در دیدار با شهردار خرم آباد گفت: سوئیس تلاش زیادی برای برنامه هسته‌ای ایران انجام داد و من به عنوان سفیر سوئیس در ایران به نتیجه این مذاکرات خیلی خوش‌بین هستم.

وی افزود: در سه سال گذشته سعی کردیم زیرساخت‌های خیلی خوبی ایجاد کنیم تا بتوانیم نیازهای ایران را برآورده کرده و تقاضای سوئیس را نیز در ایران برآورده کنیم.

سفیر سوئیس در ایران بیان کرد: انتظار به وجود آمدن بهشت در این مدت کم پس از مذاکرات هسته‌ای را نداریم و لذا همه باید سخت کار کنیم تا بتوانیم زیرساخت‌های لازم به وجود بیاید و سرمایه‌گذاری و ارتباطات تجاری و شخصی بیشتری داشته باشیم.

جولیو هاس با بیان اینکه فرزندان ما در آینده دوره کنونی را بهترین شروع یک دوره خاص می‌دانند، اظهار داشت: ما باید برای رسیدن به این هدف تلاش کنیم و از این امر ما می‌توانیم کاری کنیم که این خواسته رخ بدهد.

وی به سفر خود به خرم‌آباد اشاره نمود و گفت: من همیشه دوست داشتم که به خرم‌آباد بیایم و همیشه فکر می‌کردم که این شهر بهترین و زیباترین منطقه ایران است و پیش از این هم چند بار به این شهر سفر کرده‌ام و واقعاً خرم آباد زیباترین منطقه در ایران است.

سفیر سوئیس در ایران یادآور شد: خرم‌آباد ظرفیت‌های توریستی زیادی دارد و تاکنون توریست‌های زیادی به ایران آمده و از شهرهای مختلف از جمله شیراز و اصفهان بازدید کرده‌اند که عمده این توریست‌ها افراد مسنی بودند که به فرهنگ علاقه‌ داشتند ولی این رویه تغییر خواهد کرد تا جوانانی که عاشق طبیعت هستند به ایران سفر کنند.

وی اضافه کرد: امیدوارم که شهر خرم‌آباد برای ما سود زیادی داشته باشد و این شهر هفتمین شهری در ایران است که من از آن بازدید داشتم.

جولیو هاس خاطرنشان کرد: من به دولت آقای روحانی خوش‌بین هستم و اعتقاد دارم اگر توسعه اقتصادی ایران شروع شود مردم به ساده‌ترین روش با هم کار می‌کنند. ضمن اینکه خرم‌آباد در استان لرستان هم توانایی آن را دارد که بعد از تهران مورد عنایت سرمایه‌گذاران قرار بگیرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin