سفرای چندین کشور غربی و آسیایی به همراه نمایندگان آژانس های سازمان ملل متحد در ایران به استان اصفهان سفر کردند.“ماگنوس ورنشتد” سفیر سوئد در ایران طی دیدار با معاون سیاسی امنیتی استاندار اصفهان گفت: پاییز امسال نشست مشترکی بین ایران، پاکستان و افغانستان برای آینده افغانستان برگزار می شود که حضور و نقش ایران در این نشست بسیار مهم است.

وی افزود: پایه حل مشکلات افغانها، برقراری صلح و امنیت در این کشور است و برای دستیابی به این هدف سعی و تلاش کشورها ضرورت دارد.

سفیر سوئد در تهران خاطرنشان کرد: تعداد زیاد پناهندگان افغان در ایران، مشکلات زیادی را برای این کشور بوجود آورده است اما به رغم همه این مشکلات، جمهوری اسلامی ایران پروژه های مختلف را برای خدمات رسانی به این پناهندگان اجرا کرده است.

وی در ادامه افزود: تلاش ایران برای خدمات رسانی به پناهندگان افغان ستودنی است و در بازدیدهایی که امروز از مناطق اسکان پناهندگان افغان در اصفهان داشتیم خدمات ارزشمند دولت ایران به پناهندگان افغان مشاهده شد.

ورنشتد یادآور شد: سفر به اصفهان و بازدید از مناطق یاد شده بسیار ارزشمند بود و موجب شد تا سفرا و نمایندگان سیاسی کشورهای مختلف اطلاعات زیادی از خدمات ایران به پناهندگان افغان برای انعکاس به جامعه جهانی بدست آورند.

برنارد دویل نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان به همراه سفرای و دیپلماتهای کشورهای سوئد، سوئیس، استرالیا، ایرلند، لهستان، دانمارک، فرانسه، هندوستان، ونزوئلا، برزیل، آلمان، ژاپن،‌ انگلستان، اوگاندا، جمهوری چک،‌بلژیک،‌ اتریش و همچنین نماینده برنامه جهانی غذا، نماینده آژانس مهاجرت سازمان ملل متحد و سرپرست دفتر یونیسف در ایران، به اصفهان سفر کردند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin