سفیر سنگاپور در دیدار با استاندار قزوین، دوره پسابرجام را بهترین زمان برای تحقق توافقات و وعده های میان دو کشور ایران و سنگاپور دانست.

اونگ کنگ یونگ در دیدار با استاندار قزوین گفت: نیروی انسانی ماهر در جذب سرمایه گذاری بسیار حایز اهمیت است و ما به آن توجه ویژه ای داریم.

وی اظهار کرد: استان قزوین از ظرفیت های خوبی برخوردار و دارای نیروهای انسانی قدرتمندی است که در امر سرمایه گذاری یک مزیت است.

سفیر سنگاپور ادامه داد: از استاندار قزوین برای بازدید از طرح های صنعتی و علمی در سنگاپور دعوت خواهیم کرد تا از نزدیک زمینه های همکاری و ظرفیت های کشور ما را ببیند.

استاندار قزوین نیز در این دیدار گفت: ما به سنگاپوری ها علاقه مند هستیم و موفقیت سنگاپور موفقیت ایران است و امیدواریم در فضای پسابرجام کارهای خوب و بزرگی صورت گیرد.

فریدون همتی افزود: اراده رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهوری بر تعامل سازنده با دنیا به ویژه کشورهای شرقی است و ما آمادگی کامل برای کار مشترک با این کشورها را داریم.

همتی با اشاره به ظرفیت های قزوین گفت: این استان به لحاظ نزدیکی به پایتخت و داشتن بازار مصرف 20 میلیونی ویژگی های خوبی برای سرمایه گذاری دارد و از سوی دیگر زیر ساخت ها در استان قزوین از قدیم الایام فراهم شده است.

وی با اشاره به شهرک های صنعتی استان گفت: البرز اولین شهر صنعتی کشور در قزوین مستقر است و در حدود چهار هزار واحد صنعتی بزرگ و متوسط در آن مشغول به فعالیت هستند.

همتی به وضعیت دانشگاه های استان اشاره کرد و افزود: وجود دانشگاه های بزرگ مثل دانشگاه امام خمینی (ره) که هزار دانشجوی خارجی دارد و دانشگاه آزاد اسلامی که در حوزه ساختن رباط دارای رتبه بالایی در کشور و خاورمیانه است از ظرفیت های قابل توجه استان است.

وی با اشاره به ظرفیت های استان گفت: بسامد بالای نیروهای متخصص، امنیت و سابقه سرمایه گذاری شرکت های خارجی در استان و زمینه فرهنگی و مهمان نوازی مردم قزوین یک فرصت و مزیت برای سرمایه گذاران خارجی در استان است.

همتی با اشاره به سفر هیات سرمایه گذاری – تجاری سنگاپور گفت: سه رویکرد زمینه اشتغالزایی، استفاده از سرمایه بین المللی و مهمان نوازی در استان وجود دارد و قزوین اراده ای محکم و عزمی جدی در عملیاتی کردن این مذاکرات دارد.

استاندار قزوین با اشاره به حوزه گردشگری گفت: در حوزه گردشگری نیز زمینه های قابل توجهی در استان وجود دارد و قزوین مسیر عبور بسیاری از راه های کشور است، پس همه زمینه ها برای انجام یک کار بزرگ در این استان فراهم است.

همتی گفت: این حضور نشان دهنده اراده محکم دو طرف در توسعه ارتباطات است که امیدواریم پایان کار هم لذت بخش و مفید باشد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin