سفیر سنگال در ایران با اشاره به نبود صنایع دارویی در این کشور گفت: تجار ایرانی می‌توانند با استفاده از این ظرفیت به صادرات دارو به سنگال بپردازند.

به گزارش آوا دیپلماتیک، سالیو نیانگ دینگ در جریان سفر هیأت تجاری از سنگال به البرز و دیدار با جمعی از تجار و فعالان اقتصادی البرز اظهار کرد: این دیدار فرصتی برای مذاکرات دو جانبه و متقابل میان طرفین و به منظور نشان دادن توانمندی‌های دو کشور ایران و سنگال است، ما نیز تا حدامکان برای توسعه این روابط تلاش خواهیم کرد و این مسئله موجب می‌شود که حمایت سیاستمداران را نیز داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه فرصت‌های زیادی برای تجارت میان ایران و سنگال وجود دارد، گفت: در حال حاضر تنها خلاء نداشتن شناخت و آگاهی کافی طرفین از ظرفیت‌ها و فرصت‌های موجود است و خوشحال هستیم که با سفر هیأت تجاری از سنگال به ایران این فرصت پیش آمده که از نزدیک با پتانسیل‌های البرز آشنا شوند و امید است با سفر هیأت‌های تجاری ایرانی به کشورمان آنها نیز فرصت‌های تجاری آنجا را ببینند.

سفیر سنگال در ایران با بیان اینکه این کشور در حال ساخت و توسعه است، گفت: سنگال در همه زمینه‌ها فرصت‌های بی نهایتی دارد، ایران می‌تواند نقش مهمی برای این کشور در مسیر مورد نظر ایفا کند.

وی با اشاره به طرح اخیر رئیس جمهور سنگال در قالب اقدامات توسعه‌ای و ساخت و ساز در این کشور گفت: در این قالب فرصت‌های زیادی در بخش‌های فعال اقتصادی کشور سنگال اجرایی می‌شود، به عنوان نمونه در حوزه کشاورزی با توجه به ظرفیت‌های استان البرز زمینه خوبی برای مراودات تجاری از جمله صادرات این محصولات به کشور مقصد فراهم است.

نیانگ دینگ افزود: سنگال می‌تواند بازار بسیار خوبی برای محصولات ایرانی باشد؛ چون در حال حاضر بسیاری از محصولات مورد استفاده در این کشور وارداتی است‌، به عنوان نمونه سالانه ۲۵۰ هزارتن برنج وارد می‌کند، نیازهای دیگری نیز در مورد میوه، مواد غذایی و فرآورده‌های کشاورزی دارد.

وی با اشاره به معروف بودن انبه تولید سنگال و کیفیت بالای آن عنوان کرد: انبه محصولی است که تمامی قسمت‌های آن مانند پوست و یا هسته آن هم قابلیت استفاده دارد و ایران با توجه به تکنولوژی‌های فرآوری می‌تواند مجموعه‌های بهره برداری از این ظرفیت را در سنگال ایجاد کند.

سفیر سنگال در ایران با اشاره به نبود صنایع دارویی در سنگال گفت: سنگال مانند دیگر کشورهای دنیا دستورالعمل‌های ویژه در حوزه دارو و خدمات درمانی دارد که تجار ایرانی با رعایت آن می‌توانند به راحتی صادرات در این زمینه را به کشور مقصد انجام دهند.

وی با بیان اینکه احداث حتی یک مرکز کوچک سرمایه گذاری در سنگال فرصت خوبی برای درآمدزایی تجار ایرانی است، توضیح داد: حمایت از حضور خارجی‌ها و سرمایه گذاری تجارت آنها سیاست کلی کشور سنگال است.

نیانگ دینگ با بیان اینکه سنگال کشوری امن و مطمئن است، گفت: در این زمینه کشور مربوطه دارای ثبات بوده و دموکرات است و دولت نظارت خاصی روی تجار و سرمایه گذاران خارجی ندارد و این افراد با ثبت شرکت و شروع فعالیت اقتصادی در سنگال می‌توانند بدون محدودیت کار کنند.

وی ادامه داد: وقتی در مورد بازار سنگال صحبت می‌کنیم بحث ما تنها جمعیت ۱۷ میلیونی آنجا نیست و با توجه به تعامل میان ۱۵ کشور عضو جامعه اقتصادی دولت‌های غرب آفریقا مانند نیجریه، ساحل عاج، غنا و یا مالی در واقع با جمعیت ۳۰۰ میلیون نفری به هنگام مروادات تجاری ایران با این کشور مواجه هستیم.

به گفته سفیر سنگال در تهران فرصت مراودات تجاری میان فعالان اقصادی این کشور و ایران فراهم است و با شناخت کافی طرفین این روابط برقرار خواهد شد.

وی با بیان اینکه افراد حاضر در هیأت تجاری سنگال به نمایندگی از ۱۲۰ هزار عضو جامعه اقتصادی دولت‌های غرب آفریقا به این سفر آمده‌اند، افزود: سفارت سنگال آماده هرگونه همکاری در زمینه‌های مختلف از جمله تسهیل صدور روادید برای تجار ایرانی در خصوص سفر به کشور مقصد است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin