سفیر روسیه در ایران گفت: نشست کنسولی مشترک ایران و روسیه دوم اذر ماه – 22 نوامبر – در تهران برگزار می شود و در این نشست مشکلات کنسولی دو کشور بررسی می شود.

به گزارش آوا دیپلماتیک، لوان جاگاریان با حضور در غرفه خبرگزاری ایرنا در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها در پاسخ به این سئوال که آیا حمایت های روسیه از سوریه افزایش خواهد یافت، افزود: این موضوع به وضع کنونی و آینده سوریه بستگی دارد.

وی افزود: امیدواریم که آقای ترامپ به وعده های خود پایبند باشد و بتوانیم با هم کار کنیم و برای بهبودی وضع کنونی سوریه و نقاط دیگر گام برداریم، به عنوان کشور روسیه در این راستا آمادگی کامل را داشته و داریم.

سفیر روسیه در ایران در پاسخ به سئوال دیگری در این باره که آیا بحران سوریه بزودی و پس از حضور ترامپ پایان می یابد، افزود: خیلی به این موضوع خوشبین نیستم و دردسر آقای ترامپ در مرحله اول مشکلات داخلی آمریکا است.

وی درباره سخنان اخیر ترامپ که بیان کرده سیاست هایش به روسیه نزدیک است، تصریح کرد: آقای پوتین و آقای ترامپ ملاقات های شخصی و ارتباطات شخصی نداشته و ارتباطات آنها به صورت غیر مستقیم بوده یعنی آقای پوتین اعلام کرده که دید مثبتی به آقای ترامپ دارد و آقای ترامپ هم واکنش مثبتی نشان داد و گفت که ما می توانیم با پوتین همکاری کنیم.

سفیر روسیه در ایران در بخش دیگری از این گفت وگو تصریح کرد: قرار است نشست کنسولی مشترکی دوم آذر ماه – 22 نوامبر – در تهران برگزار شود که در این نشست قرار است مدیر کل اداره کنسولی روسیه در تهران حضور یابد و مشکلات کنسولی دو طرف بررسی شود.

بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها از 14 تا 21 آبان ماه برپا است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin