امیرعبداللهیان دستیار ویژه رییس مجلس شورای اسلامی با لوان جاگاریان سفیر فدراسیون روسیه در تهران دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، امیرعبداللهیان در این دیدار با بیان اینکه خوشبختانه تهران و مسکو در مسیر عملی روابط راهبردی قدم‌های مستحکمی را بر می‌دارند، گفت: روابط پارلمانی، سیاسی و اقتصادی دو کشور رو به رشد بوده و توسعه روابط فرهنگی زیربنای مناسبی برای تقویت همه جانبه همکاری‌ها است.

وی ادامه داد: علاوه بر رفتار خصمانه آمریکا، سه کشور اروپایی (فرانسه، آلمان و انگلیس) نیز در مقابل مردم ایران بدعهدی کرده و در عمل از تعهدات خود در توافق هسته‌ای حفاظت نکرده‌اند که در این راستا بیانیه اخیر آنها نیز تکرار ناشایست بدعهدی‌ها است.

امیرعبداللهیان در ادامه با بیان اینکه قانون مصوب مجلس شورای اسلامی با عنوان اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها فرصت نهایی برای بازگشت طرف‌های برجامی به تعهدات را تعیین کرده که رو به پایان است، گفت: چین و روسیه در مسیر مقابله با تحریم‌های یکجانبه آمریکا تلاش سازنده‌ای دارند.

دستیاور ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین‌الملل در پایان خاطرنشان کرد: آمریکا باید بین سخن آشفته و دشمنی و یا رفتار عملی سازنده و احترام کامل به حقوق ملت‌ها، یکی را انتخاب کند؛ دوران هژمونی آمریکا بر جهان به سرعت رو به افول است.

لوان جاگاریان نیز در این دیدار روابط تهران و مسکو را راهبردی دانست و گفت: اقدام آمریکا در اعمال تحریم‌های ضد انسانی علیه کشورها اعتبار کاخ سفید را بیش از پیش از میان برده است.

وی ادامه داد: روابط سیاسی و پارلمانی دو کشور ایران و روسیه روند اطمینان بخشی دارد و دو طرف برای توسعه هر چه بیشتر آن تلاش می‌کنیم.

سفیر روسیه در تهران در پایان خاطرنشان کرد: خوشبختانه همکاری ایران و روسیه در منطقه به الگویی سازنده برای سایر طرف‌ها تبدیل شده است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin