سفیر دانمارک در تهران با اشاره به افزایش تعداد شهرهای میزبان برای نمایش فیلم های سومین دوره هفته فیلم اروپایی ،گفت: اتحادیه اروپا به دنبال توسعه روابط فرهنگی با ایران است.

به گزارش آوا دیپلماتیک، سفیر دانمارک که برای شرکت در اکران فیلم ها در تبریز حضور دارد، در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: در مقایسه با سال گذشته ما توانستیم تعداد شرکت کنندگان و شهرهای میزبان را ۲۵ درصد افزایش دهیم و این نشان دهنده اهمیتی است که اتحادیه اروپا و کشورهای وابسته به آن برای ایجاد رابطه تنگاتنگ جهت توسعه روابط فرهنگی با مردم ایران قایل است.

وی پیش از نمایش فیلم “یک مرد خوشبخت” گفت: ما معتقد به اشتراک گذاشتن اعمال خوب، ترویج فرهنگ های متفاوت و درک متقابل بین فرهنگ ها هستیم و با تلفیق منابع و تجربیات ۲۰ کشور اروپایی پل های فرهنگی بین ایران و اروپا ایجاد کرده ایم.

سفیر دانمارک اظهار امیدواری کرد فستیوال امسال فیلم های اروپایی در ایران، سهم بزرگی در ایجاد روابط حسنه و فرهنگی داشته باشد و مجموعه فیلم های انتخابی الهام بخش مردم و فیلم سازان معروف ایرانی باشند.

وی ادامه داد: انتظار داریم که کارگاه های جذاب فیلم سازان قبرسی، هلندی، سوئدی و سوییسی منتهی به همکاری با فیلمسازان ایرانی شود.

سفیر دانمارک در تهران گفت: باور دارم در سینمای دانمارک و ایران هدف مشترک، به کارگیری لنز دوربین برای ایجاد چشم اندازی متفاوت و ایجاد سوالات سخت وجود دارد.

وی تاکید کرد: تاریخ طولانی و پرافتخار سینمای ایران کارگردانانی مانند عباس کیارستمی و اصغر فرهادی دارد و روایتگر داستان هایی هستند که گویای درک و فهم ما از زندگی و کشمکش های مردم دیگر است.

وی خاطرنشان کرد: این اشتیاق مشترک برای ساخت فیلم ها در راستای گسترش افق دیدمان و تاثیر آن بر خود و جوامعی که در آن زندگی می کنند نشانه بارزی از آن است که می توانیم از یکدیگر بیاموزیم و میزان اشتراکات خود را دریابیم.

هفته فیلم های اروپایی در پردیس سینمایی ستاره باران تبریز از روز شنبه ۱۸ خرداد به مدت یک هفته در حال برگزاری است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin