سفیر حسن نیت یونیسف به مناسبت هفته ترویج تغذیه با شیر مادر از بخش زنان و زایمان بیمارستان مهدیه تهران بازدید کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، به مناسبت هفته ترویج تغذیه با شیر مادر ، مهتاب کرامتی سفیر حسن نیت یونیسف و بازیگر سینمای ایران با هماهنگی دفتر یونیسف در ایران، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از بخش زنان و زایمان بیمارستان مهدیه تهران بازدید کرد و درباره اهمیت تغذیه با شیر مادر با با مادرانی که تازه زایمان کرده بودند گفتگویی صمیمانه انجام داد.

این بیمارستان یکی از مجهز ترین بیمارستانهای دولتی در بخش زنان و زایمان است که به عنوان یکی از بیمارستانهای دوستدار کودک نیز به شمار می رود. از این رو مادران به خوبی در جریان فواید شیر مادر قرار می گیرند و از همان ابتدا در این ارتباط به آنها آموزش داده می شود.

سفیر حسن نیت یونیسف از بخش ویژه مراقبت های نوزادان نارس دیدن کرد. در این بخش نوزادانی نگهداری می شوند که وزن زیر یک کیلو و 500 گرم دارند و عمدتا با مشکلاتی تنفسی روبرو هستند. این نوزدان که شاید به نوعی به اندازه یک عروسک اند، وضعیت تنفسشان با چندین دستگاه کنترل می شود تا زمانیکه بتوانند به شرایط طبیعی برسند و دوباره به آغوش مادر خود بازگردند.

مهتاب کرامتی در بازدید از این بخش به شدت تحت تاثیر قرار گرفت و گفت: من به خاطر همکاری با یونیسف همیشه ارتباط مستقیمی با کودکان دارم. اما امروز برایم جالب بود که نوزادانی را در این بخش با وزن 550 گرم دیدم که چقدر مراقبت از آنها کار سختی است و از تصور اینکه روزی همین کوچولوها مردان و زنان بالغی می شوند سرشار از شوق می شوم. نشان داده شده این نوزادان در صورت تماس پوست با پوست مادرانشان حتی برای چند دقیقه در روز روند بهبود و رشدشان سریع تر می شود و جالبتر اینکه شیر مادران برای نوزادان نارس کاملا بر اساس نیاز متفاوت تغذیه ای آنها ترشح می شود و این باز هم نشان دهنده اینست که شیر مادر حتی برای نوزادان نارس بهترین تغذیه ممکن می باشد.

وی همچنین گفت :این خیلی خوب است که در این بیمارستان اتاقی ویژه این مادران وجود دارد که می توانند هر زمان بخواهند در آن استراحت کنند و بعد در طول شبانه روز چندین بار به نوزادانشان در این بخش سر بزنند و آنها را لمس و با شیر خود تغذیه کنند.

وی پس از پایان این بازدید عنوان کرد:شروع زندگی همیشه زیبا است و امروز با دیدن این همه عشق و علاقه دوباره به این معجزه خداوند ایمان آوردم و انرژی بسیار خوبی از این دیدار گرفتم. نوزادانتان را از شیر مادر محروم نکنید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin