سفیر جمهوری آذربایجان در ایران گفت: توسعه خدمات گمرکی و حمایت از فعالان و بازرگانان، سبب تقویت مراودات اقتصادی در مرز آستارا می‌شود.

به گزارش آوا دیپلماتیک، بنیاد حسین اف در دیدار با مدیرکل گمرک آستارا در اداره کل گمرک این شهرستان گفت: افزایش میزان تجارت و مراودات اقتصادی از مرز آستارا، توسعه همکاری‌ های گمرکی بین دو کشور و تسهیل ورود و خروج کامیون ‌های صادرات بار و رفع ترافیک آنها در مرز را پیگیری می کنیم.

وی افزود: تلاش شبانه روزی کارکنان گمرک در ایام شیوع کرونا قابل قدردانی است و تغییرات به عمل آمده از سوی پیمانکار جدید در توسعه پایانه ریلی گمرک، سبب تسریع بارگیری و حمل و نقل کالا از طریق خط آهن آستارا-آستارا خواهد شد.

مدیرکل گمرک آستارا هم در این دیدار گفت: ظرفیت‌ های گمرکی در سه مرز زمینی، دریایی و ریلی آستارا بین دو کشور، فرصتی طلایی و در توسعه همکاری ‌های اقتصادی اثرگذار است.

کریم رسولی افزود: با توجه به قابلیت بالای مرز آستارا در تجارت خارجی، از دست دادن کوچک‌ ترین فرصت در ارائه خدمات گمرکی، ضایعه جبران ناپذیری به اقتصاد و اشتغال در منطقه و این شهر مرزی محسوب می شود.

وی ادامه داد: باید تمام توان خود را برای تسریع چرخه تجاری و اقتصادی در مرز آستارا به  کار گیریم و گمرک آستارا با نیروی انسانی مجرب در سه نوبت کاری، بدون وقفه و شبانه روزی خدمات گمرکی را در مرز ارائه می دهد.

گفتنی است، تلاش برای افزایش کامیون ‌های حاوی بار صادراتی، افزایش میزان صادرات و مراودات اقتصادی بین دو کشور از مرز آستارا، تلاش برای توسعه همکاری‌ های گمرکی بین دو کشور و تسهیل در ورود و خروج کامیون‌ های حامل صادرات با توجه به ترافیکی که در پیک کاری مرز آستارا به وجود آمده است از جمله مواردی بود که سفیر جمهوری آذربایجان در ایران به آنان پرداخت و بر تسهیل در ارائه خدمات گمرکی در دو سوی مرز تاکید کرد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده و با سه مرز زمینی، دریایی و ریلی از مبادی مهم واردات و صادرات ایران است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin