سفیر جدید پاکستان در تهران ضمن قدردانی از نصب پلاکاردهایی در نقاط مختلف تهران و مشهد به مناسبت سالروز استقلال این کشور گفت: شاهد دوستی عمیق و تحول در روابط دو کشور هستیم.

به گزارش آوا دیپلماتیک، در اقدامی ابتکاری و برای نخستین بار همزمان با سالروز استقلال پاکستان (14 آگوست) پوسترها و پلاکاردهایی مزین به پرچم های پاکستان و ایران و با مضمون تبریک این مناسبت بزرگ به ملت و دولت این کشور، در نقاط مختلف تهران و مشهد نصب شده است.

خانم رفعت مسعود در مراسم بزرگداشت سالروز استقلال این کشور که در محل اقامت خود در تهران برگزار شد با بیان این که اولین سفیر زن پاکستان در جمهوری اسلامی ایران است، این مهم را به عنوان یک رویداد مثبت در روابط دوستانه دو کشور و تقویت بیش از پیش آن عنوان کرد.

وی با تاکید بر اهمیت و نقش سازنده شهروندان پاکستانی مقیم ایران در کمک به تعمیق بیش از پیش مناسبات دوستانه دو کشور، نقش زنان، جوانان و دانشجویان را در این میان ویژه توصیف کرد.

سفیر جدید پاکستان در تهران از جوانان و زنان خواست تا به عنوان سفیران مردم پاکستان، تصویری صحیح از این کشور به ملت ایران ارائه دهند.

مسعود با انتقاد از برخی رسانه های بیگانه در تبلیغ نادرست و چهره واقعی این کشور گفت: مردم ایران آنگونه که باید پاکستان حقیقی را نمی شناسند، از همه هموطنان خود در ایران و نیز رسانه های دو کشور خواست تا برای انعکاس ابعاد مثبت فراوان پاکستان و زیبایی ها، ظرفیت ها و پیشرفت های این کشور تلاش کنند.

وی با بیان این که دموکراسی در پاکستان در جریان است، گفت: این روزها که باروی کار آمدن دولت جدید برای پنج سال آینده در پاکستان همزمان شده است، صبحت یک پاکستان جدید است و پاکستان جدید، ثمره رشد و بلوغ دمکراسی در این کشور است.

این دیپلمات پاکستانی به نقش زنان و جوانان پاکستان در روند رشد و غنای دمکراسی این کشور و حضور گسترده و تعیین کننده آنان در انتخابات به ویژه انتخابات اخیر این کشور اشاره کرد و تاثیر نقش این قشر از جامعه پاکستان در تقویت دمکراسی در این کشور را غیرقابل انکار دانست.

مسعود با تاکید بر دستاوردهای بزرگ پاکستان در مسیر مبارزه با تروریسم به ویژه در سال های اخیر گفت: در این مبارزه ، علاوه بر نقش نیروهای مسلح پاکستان، نقش تمامی اقشار ملت و همراهی آنان با نیروهای مسلح کاملا بارز بوده است.

وی تصریح کرد: در پاکستان مردم و دولت باهم و در کنار هم کار می کنند و اهداف را پیش می برند.

سفیر جدید پاکستان در ایران همچنین مساله کشمیر را مهم توصیف کرد و گفت: دولت پاکستان همواره در کنار خواهران و برادارن مسلمان خود در کشمیر می ایستد و از آنان حمایت می کند.

رفعت مسعود هفته گذشته رونوشت استوارنامه خود را به محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران تقدیم کرد، وی پس از تقدیم استوارنامه خود به رییس جمهوری اسلامی ایران، رسما فعالیت خود را به عنوان نخستین سفیر زن پاکستان در ایران آغاز می کند.

حضور اولین سفیر زن پاکستان در ایران با پیروزی حزب تحریک انصاف به رهبری عمران خان در انتخابات اخیر پاکستان همزمان شده است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin