“هاری كمرانین” سفیر جدید فنلاند در ایران طی دیدار با محمود احمدی نژاد ضمن تشریح اهمیت روابط دو جانبه استوارنامه خود را تقدیم وی کرد.رئیس جمهور در دیدار “هاری كمرانین” سفیر جدید فنلاند، تصریح كرد: شرایط فعلی جهان دوام نداشته و قابل قبول نیست و باید به سرعت به نظمی عادلانه و انسانی تغییر كند كه در آن همه انسان ها احساس امنیت و آرامش داشته باشند و صلح، امنیت و پیشرفت برای همگان باشد.

وی اظهار داشت: روابط انسانی میان دو ملت ایران و فنلاند فصل مشترك و عامل پیوند دو كشور است.

رئیس جمهور با بیان اینكه روابط دولت ها و ملت های جمهوری اسلامی ایران و فنلاند همواره مثبت بوده است، گفت: تهران علاقه مند است كه همه كشورهای جهان روابط رو به رشد و مستحكمی با یكدیگر داشته باشند و معتقدیم در عرصه بین الملل اصل بر روابط حسنه و سازنده است.

دكتر احمدی نژاد افزود: رسیدن به چنین شرایطی تنها با مشاركت همه ملت ها امكان تحقق دارد و همه باید برای اصلاح وضع موجود كمك كنند.

رئیس جمهور خاطرنشان كرد: مطمئناً جمهوری اسلامی ایران و فنلاند در ساختن نظم نوین آینده جهان می توانند همكاری های گسترده ای با یكدیگر داشته باشند.

دكتر احمدی نژاد همچنین با تاكید بر گسترش مناسبات دوجانبه میان ایران و فنلاند گفت: هیچ مانعی برای ارتقای سطح روابط دو كشور وجود ندارد؛ گسترش روابط ایران و فنلاند علیه هیچ كس نبوده بلكه به نفع همگان است.

رئیس جمهور اظهار داشت: بسیاری از دیدگاه های مسئولان دو كشور در مسائل مختلف به یكدیگر نزدیك است و این می تواند مبنای خوبی برای ارتقا و گسترش روابط باشد.

هاری كمرانین سفیر جدید فنلاند در ایران نیز ضمن تقدیم استوارنامه خود به رئیس جمهور روابط دو كشور را در طول سال های پس از استقلال فنلاند روابطی مثبت و با ثبات دانست و خواستار گسترش روزافزون مناسبات همه جانبه با جمهوری اسلامی ایران شد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin