رییس جمهور گفت: اقدام برخی دولت‌های عربی در برقراری رابطه با رژیم صهیونیستی، نه تنها صیانت و امنیت برای آنها ایجاد نمی‌کند بلکه مشکلات این دولت‌ها را مضاعف کرده و بر مشکلات منطقه و کشورهای عربی نیز خواهد افزود.

به گزارش آوا دیپلماتیک، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی پس از دریافت استوارنامه خانم سلام زواوی سفیر جدید فلسطین گفت: حمایت از مردم فلسطین و آزادی قدس شریف مسئله اول جهان اسلام است. جمهوری اسلامی ایران حامی حقیقی مردم فلسطین و آزادی قدس شریف است.

رییس‌جمهور با بیان اینکه باید موضوع فلسطین به عنوان اولویت اساسی مورد توجه همه دولت‌ها و ملت‌های اسلامی قرار گیرد، ادامه داد: برخی در توجه به اولویت فلسطین گرفتار بازی‌های سیاسی غربی‌ها شدند و با دل بستن به پیمان‌ها و قراردادهای سست، حرکت مجاهدانه مردم فلسطین را کند کردند، اما توجه ندارند که آن‌ها میثاق شکن هستند.

آیت‌الله رئیسی خاطرنشان کرد: پیامی که ملت فلسطین به رژیم صهیونیستی و حامیان غربی مخابره می‌کنند پیام مقاومت و ایستادگی است و اگر صهیونیست‌ها بدانند که فلسطینی‌ها ایستادگی می‌کنند، محاسباتشان تغییر خواهد کرد.

رییس‌جمهور اتحاد و انسجام همه گروه‌ها و جریانات فلسطینی را رمز پیروزی در مقابل رژیم صهیونیستی دانست و تاکید کرد: حرکت واحد همه فلسطینی‌ها سرانجام به هدف آزادی قدس شریف منتهی می‌شود و نباید هیچ گونه خدشه و خللی در آن بوجود آید.

وی با اشاره به اقدام برخی دولت‌های منطقه در عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، گفت: این دولت‌ها باید با اعتراض همگانی همه مردم و گروه‌های فلسطینی بدانند که اقدام خیانت آمیزشان از نظر آنها مطرود و محکوم است.

آیت الله رئیسی تصریح کرد: اقدام برخی دولت‌های عربی در برقراری رابطه با رژیم صهیونیستی، نه تنها صیانت و امنیت برای آنها ایجاد نمی‌کند بلکه مشکلات این دولت‌ها را مضاعف کرده و بر مشکلات منطقه و کشورهای عربی نیز خواهد افزود.

سلام زواوی سفیر جدید فلسطین نیز پس از تقدیم استوارنامه خود با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و با تجلیل از حمایت‌های حقیقی ملت ایران از مردم فلسطین،‌ گفت: پیروزی انقلاب اسلامی حقیقتا پیروزی بزرگی برای امت عربی و اسلامی بود.

زواوی افزود: برخی رژیم‌های عربی و اسلامی که هروله کنان به سمت عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی می روند در حقیقت حقوق ملت فلسطین و قطعنامه های موجود در این زمینه را نادیده گرفته و به آرمان فلسطین پشت کردند.

سفیر فلسطین ابراز امیدواری کرد: با پیروزی نهایی و تشکیل کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس شریف بتوانیم در مسجدالاقصی با امامت حضرت آیت الله خامنه‌ای نماز اقامه کنیم.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin