“آدیسوندج سوخاسواستی” سفیر جدید تایلند در ایران با حسن روحانی دیدار و استوارنامه خود را تقدیم کرد.به گزارش آوا دیپلماتیک، حسن روحانی در دیدار با سفیر جدید تایلند با بیان اینکه در شرایط فعلی فضای بین‌المللی نیازمند همکاری‌ همه کشورهاست، اظهار امیدواری کرد سطح روابط دو کشور افزایش یابد و روابطی بیش از پیش گرمتر داشته باشیم.
رییس‌جمهوری ابراز امیدواری کرد با تلاش سفیر جدید تایلند در تهران شاهد ارتقای هر چه بیشتر روابط دو کشور و بازگشت به رونق روابط اقتصادی گذشته دو کشور باشیم.
روحانی در ادامه از آمادگی کشورمان برای توسعه همکاری ها‌ در زمینه‌های اقتصادی از جمله تامین انرژی تایلند خبر داد.
رییس جمهوری روابط دو ملت را مهم دانست و گفت: هر چه قدر مردم دو کشور با یکدیگر نزدیک‌تر شوند این روابط می‌تواند پایه خوبی برای توسعه روابط دولت‌ها باشد ولی باید تمهیداتی اتخاذ شود که حجم سفرهای مردم دو کشور، یکسان باشد.
سفیر جدید تایلند نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از توسعه روابط دو کشور گفت: دولت من عزم جدی برای افزایش سطح روابط با ایران در کلیه سطوح اقتصادی، سیاسی و فرهنگی دارد.
آدیسوندج سوخاسواستی گفت: ما اطمینان کامل داریم با روی کار آمدن دکتر روحانی به عنوان رییس‌جمهوری اسلامی ایران شاهد توسعه هر چه بیشتر روابط دو ملت و دو کشور خواهیم بود.
او گفت: برای ما مهم است که با ایران همکاریهای مشترک و سرمایه گذاری خصوصاً در زمینه های نفت و گاز، کشاورزی ،صنایع سنگین و روابط بانکی داشته باشیم.
سفیر جدید تایلند در ایران با بیان اینکه اطمینان کامل دارم نتایج بسیار مطلوبی از روابط ایران خواهیم داشت گفت: بزودی یک هیأت بزرگ اقتصادی متشکل از شرکت های خصوصی و دولتی تایلند به ایران خواهد آمد تا در زمینه های مختلف مذاکره کنند و این سفر باعث توسعه روابط اقتصادی خواهد شد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin