محمدعلی پورمختار در دیدار هاکان تکین سفیر ترکیه در تهران بر روابط دوستانه دو کشور و همکاری‌های فیمابین در منطقه تاکید کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در این دیدار افزود: ایران و ترکیه به عنوان دو کشور بزرگ و تاثیرگذار در منطقه از روابط دوستانه و خوبی برخوردار هستند و چشم انداز خوبی نیز برای تقویت این روابط میان دو کشور ترسیم شده است.

پورمختار در ادامه یادآور شد: ظرفیت های دو کشور در بحث همکاری‌های فرهنگی به ویژه گردشگری قابل توجه است که می‌توان برای شناخت و درک مشترک میان دو ملت از این ظرفیت استفاده کرد.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، اهمیت همکاری‌های استانی میان دو کشور را مورد اشاره قرار داد و گفت: تقویت روابط استان‌ها و شهرهای دو کشور موجب تسریع در عملیاتی شدن طرح‌های توسعه روابط فیمابین می‌شود، لذا ما از این همکاری‌ها استقبال می‌کنیم.

هاکان تکین سفیر ترکیه در تهران نیز در این دیدار با اشاره به سطح بالای روابط دوستانه دو کشور ترکیه و ایران گفت: قرابت‌های دینی و فرهنگی آنکارا و تهران در تقویت روابط فیمابین تاثیر زیادی داشته و موجب تسریع و تسهیل همکاری های دو کشور شده است.

سفیر ترکیه در تهران افزود: ما در سالهای اخیر در زمینه تقویت روابط دو کشور گام های بزرگی برداشته ایم و در آینده نیز در حوزه های تجاری، اقتصادی و گردشگری می‌توانیم کارهای بزرگی انجام دهیم.

تکین در بخش دیگری از سخنان خود توسعه گردشگری میان دو کشور را مهم دانست و تصریح کرد: ترکیه به گردشگری نگاه دو سویه دارد.

وی اظهار داشت: امیدواریم آشنایی گردشگران ترکیه ای با ظرفیت های تاریخی و طبیعی ایران موجب سفرهای بیشتری از ترکیه به ایران شود.

تکین همچنین یادآور شد: ترکیه از همکاری استان های دو کشور استقبال می کند و سفارت ترکیه در تهران نیز برای ایجاد بسترهای این همکاری ها تلاش خود را بکار خواهد گرفت.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin