“امیت یاردیم” سفیر ترکیه در ایران در نشستی دوجانبه با استاندار بوشهر خواستار افزایش مبادلات اقتصادی شد.سفیر ترکیه در این دیدار گفت: پیش‌بینی می‌کنیم با برنامه‌ریزی لازم، حجم مبادلات تجاری ایران و ترکیه تا پنج سال آینده به 30 میلیارد دلار برسد.

امیت یاردیم در ادامه افزود: در سال 2010 حجم مبادلات ایران با ترکیه حدود 11 میلیارد دلار بود و در سال جاری میلادی به 14 تا 15 میلیارد دلار می‌رسد.

وی با اشاره به روابط نزدیک ملت ایران و ترکیه افزود: امیدواریم برگزاری نشست امروز در بوشهر به ادامه همکاری‌های دوجانبه منجر شود.

سفیر ترکیه در ایران تصریح کرد: آمادگی داریم هر زمان در بوشهر همایش با اجلاس اقتصادی و تجاری برگزار شود هیئتی از نمایندگان خود را به بوشهر بفرستیم.

یاردیم ادامه داد: همچنین ترکیه برای حضور سرمایه‌‌گذاران استان بوشهر در بخش‌های مختلف اقتصادی آمادگی دارد.

سفیر ترکیه در ایران گفت: پیش‌بینی می‌کنیم با برنامه‌ریزی لازم، حجم مبادلات تجاری ایران و ترکیه تا پنج سال آینده به 30 میلیارد دلار برسد.

وی خاطرنشان کرد: در نخستین اقدام وابسته اقتصادی و تجاری خود را به بوشهر می‌فرستم تا با ظرفیت‌های اقتصادی و تجاری این استان آشنا شود.

سفیر ترکیه در ایران گفت: نشست اکو و دیدار با استاندار بوشهر و آشنایی با ظرفیت‌های اقتصادی بوشهر از اهداف ما در سفر به بوشهر بود.

یاردیم بیان کرد: اکو یک سازمان مهم اقتصادی است که 10 کشور عضو آن هستند که با هم فعالیت‌های اقتصادی دارند.

وی با اشاره به نشست با استاندار بوشهر گفت: طرفین علاقمند به همکاری دو‌جانبه و گسترش روابط هستند و برای این کار تلاش می‌کنیم، هر‌چند این ارتباطات به زمان نیاز دارد اما برای این کار مصمم هستیم.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin