رضا هاکان تکین سفیر ترکیه در ایران با شهردار تبریز درباره حضور سرمایه گذاران و صنعتگران در این شهر تبادل نظر کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، رضا هاکان تکین سفیر ترکیه در ایران طی دیدار با شهردار تبریز ضمن تقدیر از مهمان نوازی شهرداری تبریز و ابراز خرسندی از حضور در این شهر اظهار داشت: اقتصاد ترکیه و ایران رقیب همدیگر نیستند بلکه مکمل و تکمیل کننده هم هستند از این رو می توان به گسترش مناسبات اقتصادی دو طرف امیدوار بود.

وی در این دیدار ضمن استقبال از پیشنهاد شهردار تبریز برای فراهم کردن زمینه حضور سرمایه گذاران، مجریان امور گردشگری و صنعتگران در تبریز گفت: زمینه های همکاری بین شهرهای ایران و ترکیه بسیار است و باید بر روی آنها کار شود.

تکین پاکیزگی و فضای سبز شهر تبریز از ویژگی های بارز این شهر عنوان کرد و افزود: این دو ویژگی از همان ساعات اولین ورود به تبریز نمایان است و به طور قطع دو طرف می توانند از تجربیات مدیریت شهری هم استفاده کنند.

شهردار تبریز نیز در این دیدار با بیان اینکه راه توسعه مناسبات ایران و ترکیه از تبریز می گذرد گفت: شهرداری تبریز از توسعه متقابل همکاری در حوزه های مختلف فرهنگی، گردشگری و اقتصادی با مدیریت شهری ترکیه استقبال می کند.

صادق نجفی افزود: زمینه توسعه مناسبات تبریز با شهرهای ترکیه در هر زمینه ای فراهم است و استفاده از تجارب شهری بین شهرهای ترکیه و تبریز در خصوص زیرساخت های شهری، توسعه گردشگری و خدمات رسانی به شهروندان می تواند موضوع مهم تعامل شهرها باشد.

شهردار تبریز با تاکید بر تقویت مناسبات اقتصادی، فرهنگی و گردشگری با ترکیه خاطرنشان کرد: ویژگی های منحصر به فرد تبریز و وجود زمینه های لازم در این شهر برای فعالیت های اقتصادی، صنعتی، توریستی زمینه مناسبی برای توسعه مناسبات با شهرهای ترکیه فراهم آورده است.

نجفی با اشاره به برگزاری هفته های فرهنگی تبریز در برخی شهرهای جهان گفت: آماده ایم تا با برگزاری هفته ها و مناسبت های متعدد، تبادل تجربه و فرهنگ تبریز با شهرهای ترکیه را به صورت عملی محقق کنیم.

کلانشهر تبریز با حدود یک میلیون و 800 هزار نفر جمعیت، پرجمعیت ترین شهر ناحیه شمالغربی ایران به شمار می رود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin