“ادوم ساک” سفیر تایلند در تهران با “ایرج ندیمی” رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و تایلند دیدار و گفت‌وگو کرد.رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و تایلند، در ابتدای این دیدار به پیشینه مثبت تاریخی روابط دو ملت اشاره کرد و گفت: روابط خوب تاریخی ۳۰۰ ساله پشتوانه مناسبی برای گسترش ارتباطات دوستانه در عرصه‌های سیاسی و اقتصادی میان دو کشور است.
ایرج ندیمی تصریح کرد: گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران از هرگونه فعالیتی برای تحکیم و تعمیق مراودات دو کشور ایران و تایلند استقبال و حمایت می‌کند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر وجود ظرفیت‌های فراوان اقتصادی و بازرگانی در دو کشور برای توسعه و گسترش همکاری‌های دوستانه ادامه داد: تنوع محصولات تولیدی، صنعتی و کشاورزی در دو کشور فرصت‌های فراوانی برای افزایش سطح حجم همکاری‌های اقتصادی را فراهم خواهد کرد.
وی افزود: نقش بخش‌های خصوصی در دو کشور برای توسعه روابط اقتصادی میان ایران و تایلند بسیار مهم است.
ندیمی دیدارهای مقامات عالیرتبه دو کشور در مجامع آسیایی و بین‌المللی از جمله بین‌المجالس جهانی را زمینه‌ساز همکاری‌ها و تعاملات دوستانه دو کشور در موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی دانست.
در این دیدار “ادوم ساک” سفیر تایلند در تهران، ایران را کشوری بزرگ در آسیا خواند و گفت: پیشینه خوب روابط سیاسی و تجاری میان تایلند و ایران باعث شده ایران یکی از بزرگترین شرکای تجاری تایلند در منطقه باشد.
اسفنانی و میرمرادزهی از اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران و تایلند نیز در اظهاراتی توسعه و گسترش ارتباطات در عرصه‌های مختلف به ویژه روابط پارلمانی دو کشور را تاکید کردند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin