سفیر تاجیکستان در دیدار با مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان گفت: اکنون زمان ارتباط بیشتر میان اصفهان و تاجیکستان است.

به گزارش آوا دیپلماتیک، نعمت‌الله امام‌زاده درنشستی با مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان خاطرنشان کرد: ظرفیت‌ها و آثار تاریخی که در اصفهان وجود دارد این شهر را به یک افتخار جهانی تبدیل کرده و زمینه‌های مشترک همکاری متقابل را فراهم کرده است.

وی اضافه کرد: تاجیکستان سال 2018 را به عنوان سال توسعه گردشگری نامگذاری کرده و این اتفاق می‌تواند زمینه‌های همکاری میان اصفهان و تاجیکستان را بیش از پیش فراهم کند.

سفیر تاجیکستان در تهران از حضور شرکت‌های فعال و شناخته شده این کشور در نمایشگاه گردشگری اصفهان استقبال کرد و افزود: ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری بسیاری در اصفهان وجود دارد که سفارت تاجیکستان می‌تواند آنها را به اطلاع سرمایه‌گذاران تاجیکستانی برساند تا شاهد افزایش سرمایه‌گذاری‌های این کشور در اصفهان باشیم.

امامزاده، همچنین در این دیدار خواستار برقراری خط پروازی مستقیم میان دوشنبه پایتخت تاجیکستان و اصفهان و برداشتن گامهای عملی در تقویت همکاری های بین دو کشور شد.

وی افزود: برقراری این خط پروازی بی شک با استقبال فعالان اقتصادی و گردشگری دو کشور روبرو خواهد شد و شاهد توسعه ارتباطات تجاری، علمی و اجتماعی میان شرکت‌های اصفهانی و تاجیک خواهیم بود.

جمهوری تاجیکستان، کشوری کوهستانی و محصور در خشکی که با حدود ۸ میلیون نفر جمعیت (براساس سرشماری سال ۲۰۱۳ میلادی) در آسیای مرکزی قرار دارد. این کشور با افغانستان از جنوب، ازبکستان از غرب، قرقیزستان از شمال، و جمهوری خلق چین از شرق مرز مشترک دارد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin