سازمان نقشه ‌برداری جمهوری اسلامی ایران و کمیته دولتی مدیریت زمین و ژئودزی جمهوری تاجیکستان با هدف توسعه همکاری این دو کشور در زمینه علوم ژئوماتیک یادداشت تفاهم همکاری امضا کردند.

به گزارش آوا دیپلماتیک، پس از ساعت‌ها بازدید و جلسات فشرده رئیس و هیأت همراه کمیته دولتی مدیریت زمین و ژئودزی جمهوری تاجیکستان از سازمان نقشه‌برداری ایران، در راستای اجرای یادداشت تفاهم همکاری بین سازمان نقشه‌ برداری جمهوری اسلامی ایران و کمیته دولتی مدیریت زمین و ژئودزی جمهوری تاجیکستان، نشستی در سازمان نقشه‌برداری کشور برگزار شد.

علی جاویدانه، رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور، از رئیس کمیته دولتی مدیریت زمین و ژئودزی جمهوری تاجیکستان و هیأت همراه، برای پذیرش دعوت رسمی و حضور، تقدیر و تشکر کرد و گفت: این یادداشت تفاهم و ارتباطات، نقطه عطفی در همکاری‌های مشترک بین دو کشور است.

همچنین، عارف خواجه زاده، رئیس کمیته دولتی مدیریت زمین و ژئودزی جمهوری تاجیکستان نیز ضمن تشکر و قدردانی از سازمان نقشه‌برداری کشور، ابراز رضایتمندی از حسن همکاری با سازمان نقشه‌برداری کشور، گسترش تعاملات دو جانبه در راستای اجرای تفاهم‌نامه را گامی مهم در تحکیم روابط مابین دو کشور دانست.

در این راستا، با توجه به ظرفیت‌های علمی و فناوری موجود در کشور و حضور خواجه زاده به عنوان عضو هیأت کابینه جمهوری تاجیکستان، مقرر شد این تعاملات بیش از پیش باشد.

در این نشست که سفیر تاجیکستان نیز حضور داشت، پیرو صحبت‌های خواجه زاده گفت: حضور کمیته دولتی مدیریت زمین و ژئودزی جمهوری تاجیکستان، بسیار پربار و پر از دستاورد بود که از این بابت از سازمان نقشه‌برداری کشور کمال تشکر و قدردانی را دارم؛

نظام‌الدین زاهدی، همچنین ابراز امیدواری نمود که در آینده شاهد همکاری‌های دو جانبه بیشتری در زمینه علوم ژئوماتیک و صدور خدمات فنی و مهندسی متخصصان سازمان نقشه‌برداری کشور باشیم.

این تفاهم‌نامه با ۹ دستور جلسه و در دو نسخه به زبان‌های فارسی و تاجیکی با اعتبار یکسان، در ایران تهیه و به امضای طرفین رسید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin