سفیر بولیوی با اشاره به نقش سردار سلیمانی در ایستادگی در برابر نظام سلطه گفت: سردار سلیمانی تا آخرین‌نفس در برابر آمریکا ایستاد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، رومینا گوآدالوپه پرز راموس در هفتمین اجلاسیه بین‌المللی مجاهدان در غربت که با حضور رهبران و مجاهدانی از محور مقاومت و اندیشمندانی از کشورهای مختلف جهان با حضور مسئولان ملی و استانی و شهرستانی به میزبانی تالار همایش‌های مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه دامغان برگزار شد با بیان اینکه از نظر بنده مجاهدان فی سبیل الله جنگجویان خداوند هستند، اظهار داشت: در همه زمان‌ها هر قدرت استکباری یک ضد قدرت در برابر خود ایجاد می‌کنند.

وی افزود: در آسیای غربی این ضد قدرت، محور مقاومت و در آمریکای جنوبی تحرکات اجتماعی بر ضد امپریالیسم است و هر یک از این ضد قدرت‌ها بازیگران خاص خود را ایجاد می‌کند، آن‌ گونه که چگوارا مبارز آرژانتینی در کوبا و الجزایر و بولیوی به مبارزه با امپریالیسم آمریکا می‌پردازد و سپس توسط ایالات‌ متحده به قتل می‌رسد.

سفیر بولیوی در کشورمان با اشاره به مجاهدت‌های مبارزان محور مقاومت در چند دهه اخیر افزود: مجاهدان در آسیای غربی به توفیقات بسیار زیادی در برابر امپریالیسم جهانی دست یافتند که از آن جمله می‌توان به اخراج رژیم صهیونیستی از جنوب لبنان و توفیقات حزب‌الله لبنان در جنگ 33 روزه برابر اسرائیل اشاره کرد، به‌ واقع قدرتی بر ضد هژمونی آمریکا توسط ایران، سوریه، حزب‌الله، حماس و گروه‌های نظیر آن در منطقه ایجاد شده که این محور حاصل تفکر سیاسی اسلام و ارزشی بنام جهاد در راه خدا است.

وی فریضه جهاد و اصل حمایت از آزادی فلسطین را از محورهای تشکیل جبهه مقاومت در منطقه آسیای غربی دانست و اضافه کرد: به نظر می‌رسد جبهه مقاومت با محوریت ایران و مجاهدان منطقه به سویی پیش می‌رود که در نهایت سبب بیرون راندن آمریکا و ایادی آن از این منطقه شود.

گوآدالوپه پرز راموس با بیان این‌که قرار گرفتن در برابر نظام سلطه و جنگیدن در برابر استکبار جهانی نیازمند مجاهدانی است که در هر جایی از جهان به خاطر ایدئولوژی و ایمانشان نبرد می‌کنند و به‌ واقع ایجاد عدالت در جهان را دنبال می‌کنند، گفت: یک مثال غیرقابل‌ انکار این جنگجویان سردار سلیمانی بود که تا آخرین لحظه در برابر آمریکا ایستاد.

سفیر بولیوی در کشورمان یادآور شد: رژیم جنایت‌کار ایالات‌ متحده آمریکا سردار سلیمانی را به قتل رساند، چون او را یک خطر بزرگ برای اهداف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی خود می‌دانست و این عمل جنایت‌کارانه ایالات‌متحده نباید بی‌جواب بماند، بلکه باید در محافل قضایی جهان مطالبه شود و ما انقلابیون کشورهای دیگر باید در کنار ایران قرار بگیریم و برای گرفتن این حق و انتقام این جنگجوی الهی و مجاهد صلح‌طلب تلاش کنیم.

وی با یادآوری آیات 169 و 170 سوره مبارکه آل‌عمران خاطرنشان کرد: مجاهدت در راه خدا و ظلم‌ستیزی برای برقراری عدالت چیزی است که شما را از دیگر مبارزان دنیا متمایز می‌کند، جنگ و مقاومت شما در برابر نظام سلطه بی‌تردید سبب خواهد شد که تغییرات بزرگی در جهان و نظام سیاسی حاکم بر آن اتفاق بیفتد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin