سفیر بوسنی و هرزگووین با حضور در سراسرنما و موزه مقاومت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی از بخش بوسنی و هرزگوین بازدید کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، سمیر ولاجیج؛ سفیر کشور بوسنی و هرزگووین در ایران گفت: مقاومت مردم بوسنی و هرزگوین در جنگ با صربستان باعث شد، ما به مردم و کشور ایران نزدیکتر شویم. حال و هوای مقاومت در مردم بوسنی و هرزگوین همیشه زنده است. خدا رو شکر جنگ تمام شده اما کشور ما هنوز پابرجا است.

سفیر کشور بوسنی و هرزگووین در ایران، ضمن بازدید از بخش های دشمن شناسی سراسر نما و موزه مقاومت گفت: این حجم از وسعت موزه ای برایم قابل تصور نبوده است و در فرصت های آینده برای بازدید بخش های دیگر به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس می آیم.

وی در بازدید از” تونل نجات مردم ساریوو” در بخش بوسنی موزه مقاومت گفت: محاصره شهر سارایوو، طولانی ترین محاصره شهر یک کشور در جنگ است. این بخش از کشور بوسنی و نشان دادن جنایات صرب ها علیه مردم بوسنیایی بسیار قابل تقدیر است.

سفیر بوسنی و هرزگووین با اشاره به شهرهای دیگر در جنگ (آثار كشتار انسانی كشور بوسنی در سالهای 1992-1995) گفت: شهرهای دیگر چون بیهاج و گراجله در جنگ صدمات زیادی خوردند. حتی شهر بیهاج سه سال و نیم در محاصره بود و حتی رزمنده های ایرانی هم در این شهر در محاصره قرار گرفته بودند.

سمیر ولاجیج، در ادامه افزود: از وسعت و حجم این موزه خیلی تعجب کردم و خوشحالم از اینکه در موزه مقاومت هستم. کارهایی که در بخش بوسنی انجام شده، بسیار فوق العاده است. از زحمات دست اندر کاران موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تشکر می کنم.

 وی با اشاره به “تونل نجات مردم سارایوو” و عکس هایی که از واقعیت جنگ بوسنی در موزه مقاومت به نمایش در آمده ؛ بیان داشت: مقاومت مردم در جنگ باعث شد تا کشور و مردم بوسنی به ایران و مردم آن نزدیکتر شود. از هر فرصتی استفاده می کنم تا از جمهوری اسلامی ایران تشکر کنم که در زمان جنگ از کشور ما و مردم بوسنی حمایت کرد. حال و هوای مقاومت در مردم بوسنی و هرزگوین همیشه زنده است. خدا رو شکر جنگ تمام شده اما بوسنی و هرزگوین هنوز پابرجا است.

گفتنی است؛ سفیر کشور بوسنی و هرزگوین در ایران؛ از همکاری سفارت کشورش برای کامل تر کردن بخش “بوسنی و هرزگوین” در سراسرنما و موزه مقاومت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی قول مساعد داد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin