در دیدار سفیر کشور بنگلادش با استاندار خراسان شمالی زمینه همکاری های مشترک بین دو کشور مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش آوا دیپلماتیک، دکتر محمدرضا حسین نژاد در این دیدار ضمن اشاره به سابقه دیرینه ایران و بنگلادش گفت: خراسان شمالی در بخش های دانشگاهی، بهداشت، محیط زیست و گردشگری می تواند موجبات تبادل خوب بین استان و بنگلادش را فراهم کند.

وی با اشاره ارتباطات دو کشور در زمینه عمرانی، ساختمان و پل سازی افزود: متخصصان خراسان شمالی می توانند خدمات خود را در کشور بنگلادش ارائه دهند.

دکتر حسین نژاد به ظرفیت بالقوه کشور بنگلادش در حوزه نساجی اشاره و تصریح کرد: امیدوارم بسترهای لازم سرمایه گذاری در بخش تولید پارچه مشکی و چادر برای استان از سوی این کشور فراهم شود.

استاندار خراسان شمالی یکی از ویژگی های بالقوه استان را داشتن امنیت بالا و وجود نیروهای متخصص دانست و گفت: این استان آمادگی لازم برای هر نوع سرمایه گذاری در بخش های صنعت و کشاورزی دارد.

دکتر محمدرضا حسین نژاد دیگر ظرفیت بالقوه خراسان شمالی را گمرگ هوایی جهت صادرات محصولات و استعداد ویژه در بخش های صنعت، دارو، معادن و گیاهان دارویی عنوان کرد.

آ اف ام گوسال اعظم سارکار، سفیر کشور بنگلادش در این دیدار به بازدید های مختلف خود از استان اشاره کرد و گفت: خراسان شمالی از ظرفیت های بالقوه صنعتی، معدنی و کشاورزی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه فرصت های مناسبی برای سرمایه گذاری و تجارت بین دو کشور ایران و بنگلادش وجود دارد، افزود: هدف ما این است که از مسیرهای ارتباطی ایران برای گسترش بازارهای هدف خود استفاده کنیم.

سفیر کشور بنگلادش در ایران خاطرنشان کرد: صنایع فولاد و آهن آلات خراسان شمالی قابلیت صادرات به کشور بنگلادش دارد و از این محصولات استقبال می‌کنیم.

وی افزود: تبادل سرمایه گذاران بخش خصوصی بین دو کشور می‌تواند ظرفیت ها را به خوبی معرفی کند و باید در این زمینه همکاری های مشترک انجام گیرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin