سفیر بنگلادش در ایران گفت: کشور بنگلادش، با توجه به توان تجاری و اقتصاد بالای ایران، پذیرای تبادلات تجاری بیشتر با این کشور است.

به گزارش آوا دیپلماتیک، مجیب الرحمان بویان در چهارمین جشنواره ملی پسته در سالن همایش های هلال احمر شهرستان دامغان، افزود: ایران و بنگلادش از گذشته ارتباطات و مبادلات تجاری زیادی داشته‌اند و با این سفر در پی افزایش مبادلات تجاری هستیم.

وی با بیان اینکه بنگلادش کشوری صلح طلب است و با تمام کشورها رفتاری صلح جویانه دارد، به تعداد زیاد متون ادبی ایرانی که به زبان بنگلادشی ترجمه شده اشاره و خاطرنشان کرد: تعداد قابل توجهی از دانشجویان ایران و بنگلادش در کشور همدیگر در حال تحصیل و تبادل فرهنگ هستند و شهرستان دامغان نیز در این جشنواره پسته نشان داده که وضعیت اقتصاد مناسبی در استان سمنان دارد.

سفیر کشور بنگلادش در ایران با تاکید بر لزوم افزایش ارتباط تاجران ایرانی و بنگلادشی، افزود: تقویت ارتباطات تجاری می تواند ظرفیت های دو کشور را در زمینه های مختلف به کشورهای دیگر معرفی کند.

چهارمین جشنواره ملی پسته در دامغان 22 و 23 شهریور 96 و نمایشگاه این جشنواره در 50 غرفه و با حضور نمایندگانی از استان های مختلف ایران و چند کشور خارجی تا 24 شهریور برگزاری شد، هدف از برگزاری چهارمین جشنواره ملی پسته در دامغان، آشنایی با بخش کشاورزی با ارائه طرح ها و برنامه ها در بحث سرمایه گذاری، کمک به افزایش تولید، کاهش آفات و صدمات به باغ‌ها و ایجاد اشتغال در حوزه پسته‌کاری است.

حدود 6 درصد سطح زیرکشت پسته کشور و بیش از 17 درصد پیش بینی تولید پسته کشور متعلق به باغ های پسته شهرستان دامغان در استان سمنان است.

در این آئین محمدرضا خباز استاندار سمنان، سفیر کشور افغانستان و جمعی از مسوولان استان سمنان و شهرستان دامغان حضور داشتند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin