«ورونیک پتی» سفیر بلژیک با بانوان کارآفرین و فعال استان قزوین در عرصه های مختلف دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، سفیر بلژیک در این نشست که با حضور سیده حمیده زرابادی نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی، صدیقه ربیعی مدیرکل امور بانوان، مریم بیدخام مدیرکل امور اجتماعی در استانداری قزوین برگزار شد اظهار داشت: سه ماه است که به عنوان سفیر در ایران ماموریت یافته ام و برای اولین بار است که پس از انتصاب به قزوین سفر می کنم.

وی افزود: حضور بانوان توانمند از بخش های مختلف ورزشی، فرهنگی، صنایع دستی، هنری، سیاسی و اجتماعی در این نشست نشان می دهد شما ظرفیت های بالایی دارید و توانسته اید موفق باشید.

سفیر بلژیک در ایران تصریح کرد: به هر حال بانوان ایرانی در حوزه حجاب مسائلی دارند که به آن احترام می گذارند و این فرهنگ باید در همه نقاط مورد توجه قرار گیرد البته دیدگاهها متفاوت است و شما می توانید با گفتگو و تشریح این موضوع از آن دفاع کنید.

وی بیان کرد: بیش از ۱۳۰ سال است که ایران و بلژیک با هم رابطه دارند و ما علاقمند هستیم که روابط خود را در عرصه های مختلف توسعه بخشیم.

سفیر بلژیک در ایران یادآورشد: موضوعات تبادل فرهنگی، برگزاری شب های فرهنگی، خواهر خواندگی و سرمایه گذاری تجاری و اقتصادی از مسائل جذاب و مورد توجه است اما باید همه موارد را در کشورم با اهل فن مطرح کنم و زمینه سفرهای بیشتر فراهم شود تا شما هم بتوانید در جلسات با یکدیگر گفتگو کرده و راههای توسعه روابط را پیدا کنید.

ورونیک پتی اضافه کرد: اینکه زنان ایرانی در مجلس، شوراهای محلی، اداره کارخانه ها، مراکز فرهنگی و مدیریت توانسته اند حضور پیدا کنند و موفق باشند بسیار ارزشمند است و توان و قابلیت شما را می رساند.

وی گفت: قزوین مناطق زیبایی دارد و ما هم علاقمندیم تا در عرصه های گردشگری ظرفیت های یکدیگر را بشناسیم و برای تبادل فرهنگی و توریسم اقدام کنیم.

نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی در این نشست اظهار داشت: زنان استان قزوین مانند سایر بانوان کشور توانسته اند در کنار نقش آفرینی در خانواده و تربیت فرزندان در عرصه های اجتماعی و سیاسی نیز موفق حاضر شوند

سیده حمیده زرآبادی بیان کرد: مسئولیت پذیری بانوان استان موجب شده پس از انتصاب در برخی مشاغل به اعتماد سازی بیشتر مسئولان منجر شود و همگان توانمندی این گروه را باور کنند.

وی یادآورشد: حضور موفق بانوان در عرصه ها هنری، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و حتی اقتصادی بیانگر ظرفیت بالای زنان است که باید از آن بیشتر استفاده کنیم.

نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی حضور سفیر بلژیک در استان را مغتنم شمرد و تصریح کرد: امیدواریم در فرصت دیگری میزبان جمع بیشتری از مقامات و تجار کشور بلژیک باشیم تا از ظرفیت های استان در بخش های صنعتی، کشاورزی، گردشگری و صنایع دستی بازدید شود تا بتوانیم ضمن معرفی قابلیت ها برای توسعه روابط اقدام کنیم.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin