سفیر بلغارستان در ایران با مثبت خواندن ارتباطات ورزشی میان تهران و صوفیه تاکید کرد: این تعاملات می‌تواند زمینه‌ساز توسعه و پیشرفت ورزش در هر دو کشور شود.

به گزارش آوا دیپلماتیک، نیکولینا کونووا در دیدار با دکتر مسعود سلطانی فر با اشاره به ظرفیت های بالای ایران و بلغارستان در حوزه ورزش تاکید کرد: تمام تلاش خود را برای گسترش روابط دو کشور انجام خواهم داد.

وی افزود: در گفتگویی که با وزیر جوانان و ورزش بلغارستان داشتم، از سفر و ملاقات با جنابعالی (وزیر ورزش و جوانان جمهوری اسلامی ایران) که دو سال پیش صورت گرفته بود بسیار خرسند بوده و ارزیابی مثبتی داشت.

سفیر بلغارستان گفت: وزیر جوانان و ورزش بلغارستان تمایل بسیاری برای سفر به ایران دارد که متاسفانه شیوع ویروس کرونا مانع از این سفر شد.

کونووا اهمیت روابط ایران و بلغارستان در حوزه های آموزش، فرهنگ و ورزش را بسیار مهم بر شمرد و توضیح داد: برای من اهمیت بسیاری دارد که مردم دو کشور با فرهنگ و تمدن یکدیگر کاملا آشنا شوند و این مهم به توسعه روابط تهران و صوفیه در زمینه های مختلف کمک خواهد کرد.

وی با تاکید بر همکاری های مشترک فدراسیون های ورزشی ایران و بلغارستان گفت: ارتباطات بین ورزشی می تواند زمینه ساز توسعه و پیشرفت دو کشور در این حوزه شود.

مسعود سلطانی‌فر در دیدار با نیکولینا کونووا اظهار داشت: امیدوارم گسترش تعاملات ورزشی ایران و بلغارستان بتواند باعث حضور بیشتر ورزشکاران دو کشور در قالب تیم‌های ملی و باشگاهی میان دو کشور شود.

وی افزود: ایران و بلغارستان با سابقه 122 ساله روابط بسیار خوبی دارند که در سال‌های اخیر نیز با توجه به اراده مسئولان دو کشور، روابط ایران و بلغارستان گسترش قابل توجهی در ابعاد مختلف داشته است.

وزیر ورزش ادامه داد: کشور عزیز ایران در رشته‌های مختلف ورزشی از جمله تکواندو، ووشو، والیبال، ورزش‌های معلولان و جانبازان به توفیقات بسیاری دست یافته است و هم‌اکنون در رده‌بندی‌های بین‌المللی جایگاه خوبی دارد و در این راستا ما می‌توانیم به تبادل تجربه پرداخته و زمینه همکاری‌های مشترک را در ورزش فراهم کنیم.

سلطانی‌فر گفت: زمینه همکاری‌های مشترک بسیاری در دو حوزه ورزش و امور جوانان میان ایران و بلغارستان وجود دارد که باید مورد توجه دو کشور قرار بگیرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin