محمد مهدی فداکار استاندار کرمان گفت: کرمان در حوزه معدنی صنعتی و کشاورزی جزو استان‌های پیشرو است.

به گزارش آوا دیپلماتیک، محمد مهدی فداکار، در دیدار سفرای بلاروس و ازبکستان در نمایشگاه کرمان آیدکس گفت: همکاری ما در حوزه‌های معدنی و کشاورزی با کشورهای سرمایه‌گذار رقابتی نیست، بلکه مکمل و تکمیل کننده یکدیگر هستیم.

محمد مهدی فداکار، با اشاره به فرصت‌های سرمایه‌گذاری در استان کرمان افزود: استان کرمان در حوزه معدنی، صنعتی و کشاورزی جزو استان‌های پیشرو است و بخش عمده‌ای از صادرات کشور در حوزه کشاورزی است.

وی، تنوع اقلیمی در استان را کم نظیر دانست و افزود: کرمان در فصول مختلف سال، تولیدات کشاورزی متفاوتی دارد و ظرفیت متنوع میوه‌ای و کشاورزی زیادی دارد.

وی، افزود: در فصل سرد سال از جنوب استان کرمان بیشترین محصولات کشاورزی به روسیه و بلاروس صادر و استان‌های دیگر هم پوشش داده می‌شوند.

وی با اشاره به ظرفیت‌های حوزه گردشگری استان کرمان گفت: خیلی از جاذبه‌های گردشگری استان کمتر معرفی شده‌اند، در حوزه تاریخ و میراث فرهنگی نمادهای فرهنگی از دوره‌های مختلف تاریخی در استان وجود دارد و یک سوم از آثار ثبت جهانی کشور به استان اختصاص دارد.

فداکار، افزود: در حوزه صنایع دستی، فرش و پته، استان کرمان حرف اول را می‌زند و همچنین ظرفیت بی‌نظیری مانند کویر که سالانه گردشگران زیادی به استان وارد می‌شوند.

وی برگزاری رویداد آیدکس را در استان کرمان مهم دانست و افزود: این همایش فرصتی است برای معرفی ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری استان کرمان است و بازدید میدانی سرمایه‌گذاران می‌تواند باعث معرفی ظرفیت‌های استان به کشورهای داخلی و خارجی شود.

استاندار کرمان با اشاره به مشترکات فرهنگی با کشور ازبکستان گفت: زبان مشترک، کمک زیادی در ارتباطات دو کشور کرده و اگر زمینه‌ای برای همکاری و سرمایه‌گذاری در استان فراهم شود، حمایت خواهیم کرد.

فداکار، با اشاره به ظرفیت‌های معدنی استان افزود: در زمینه معدنی می‌توانیم با بلاروس ظرفیت همکاری داشته باشیم، در بحث ماشین‌های معدنی نیز کرمان جزو استان‌های برتر است که در این زمینه حمایت و همکاری خود را اعلام می‌کنیم.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin