سفیر جدید برزیل در تهران با عبدالرضا مصری رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و برزیل در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.مصری در ابتدای این دیدار با اشاره به اهمیت همکاری‌های پارلمانی در توسعه مراودات دو کشور ایران و برزیل گفت: مجلس شورای اسلامی آمادگی هرگونه همکاری با پارلمان برزیل در زمینه‌های مورد علاقه طرفین را دارد و گروه دوستی پارلمانی ایران با برزیل نیز در راستای تسهیل و تقویت روابط دو کشور در مجلس شورای اسلامی تشکیل شده است.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و برزیل در ادامه این دیدار با اشاره به تحریم‌های یکطرفه و ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران افزود: پیشرفت‌های فراوان علمی، فنی، تجاری و اقتصادی جمهوری اسلامی ایران موجب بی‌تاثیر شدن تحریم‌ها و ایجاد توانمندی‌های بالای تجاری و اقتصادی و علمی برای ارتباط موثر با سایر کشورها شده است.

مصری در پایان ضمن اشاره به شرایط جاری منطقه گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره مخالف دخالت کشورهای ثالث در امور داخلی کشورها بوده و بر ضرورت احترام به حاکمیت ملی و تمامیت ارضی آنها تاکید دارد.

“سانتیاگو ایرازابال مورائو” سفیر برزیل نیز در این دیدار توسعه ارتباطات همه‌جانبه با ایران را برای کشورش با اهمیت ارزیابی کرد و گفت: کشور برزیل نه تنها در زمینه‌های بازرگانی و تجاری بلکه در عرصه‌های علمی و فنی نیز علاقمند به توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران بر مبنای تامین منافع دو کشور است.

وی در ادامه پیش‌نیاز روابط مستحکم و قوی میان دو کشور را توسعه روابط پارلمانی دانست و خاطرنشان کرد: در پارلمان برزیل ظرفیت‌های فراوانی برای تقویت ارتباطات فیمابین وجود دارد که با تشکیل گروه دوستی پارلمانی جدید این کشور با ایران بروز خواهند یافت.

وی در پایان این دیدار صعود تیم ملی فوتبال ایران به رقابت‌های جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴برزیل را به اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران برزیل تبریک گفت و از آن به‌عنوان فرصتی برای آشنایی بیشتر دو ملت در راستای تقویت مراودات دوستانه یاد کرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin