“آلبرتو برادانینی” سفیر ایتالیا در کشورمان با علاءالدین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دیدار و گفت‌وگو کرد.آلبرتو برادانینی” سفیر ایتالیا در ایران طی دیدار با بروجردی ضمن بیان این‌که فضای افکار عمومی ایران نسبت به ایتالیا مثبت است،‌ افزود: شرایط برای فعالیت بیشتر ایتالیا و ایران در زمینه‌های اقتصادی، صنعتی و تقویت همکاری‌های سیاسی – منطقه‌ای و پارلمانی فیمابین هموار است.

وی با تاکید بر اهمیت نقش و جایگاه مجالس دو کشور در تقویت مناسبات دو جانبه گفت: مجالس دو کشور باید نقش مثبت خود را در ارتقاء و تعمیق روابط در همه زمینه‌ها ایفا کنند.

بروجردی در ادامه با بیان این‌که نباید اجازه داد پاره‌ای اقدامات موجب جریحه‌دار شدن افکار عمومی ملت ایران نسبت به ایتالیا شود، به سوابق تروریستی گروهک منافقین اشاره کرد و خواستار جلوگیری از تحرکات این گروهک تروریستی در ایتالیا شد.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با ابراز تاسف از حوادث اخیر شبه قاره هند آن را از وحشتناک‌ترین حرکت‌های تروریستی چند دهه اخیر دانست و افزود: تروریسم یک پدیده بسیار خطرناک جهانی است که مبارزه با آن نیازمند عزم و اراده بین‌المللی است.

وی سیاست‌های اشتباه آمریکا در منطقه به ویژه در قبال بحران‌های عراق و افغانستان را موجب رشد تروریسم در منطقه دانست.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی همچنین با بیان این‌که اروپا در مساله هسته‌ای ایران با یک فرصت جدید تاریخی روبروست، به مصوبه مجلس شورای اسلامی برای ساخت بیست نیروگاه هسته‌ای جهت تولید برق اشاره کرد و افزود: اروپا و به ویژه ایتالیا با مشارکت در ساخت این نیروگاه‌ها می‌تواند فرصت جدیدی برای ایجاد تحول مثبت در مناسبات فیمابین ایجاد کند.

وی تصریح کرد: اروپا باید نسبت به مجموعه سیاست‌های خود نسبت به ایران یک بازنگری جدی انجام دهد، تا فضای جدیدی برای تعامل مثبت و تقویت همکاری‌های مشترک منطقه‌ای ایجاد شود.

“آلبرتو برادانینی” سفیر ایتالیا در تهران نیز در این دیدار تاکید کرد: ایتالیا همواره نسبت به توسعه و ارتقاء سطح همکاری‌های همه جانبه با ایران اهتمام داشته است.

وی تاکید کرد: روابط میان دو ملت یک امر تاریخی و دیرینه است و هیچ مساله‌ای نمی‌تواند واقعیت روابط دوستانه دو کشور را تغییر دهد.

سفیر جدید ایتالیا با تاکید بر نقش پارلمان‌ها به ویژه گروه‌های دوستی پارلمانی در تقویت و تحکیم مناسبات دوستانه فیمابین خواستار تشکیل گروه‌های دوستی پارلمانی در مجالس دو کشور شد.

برادانینی در بخش دیگری از سخنان خود گروهک منافقین را یک گروه تروریستی نامید و تصریح کرد: دولت ایتالیا این گروه را یک گروه تروریستی می‌داند و در این موضع هیچ تغییری ایجاد نخواهد شد.

 

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin