آخرین خبرها
سفیر اکوادور خواستار گسترش روابط پارلمانی با ایران شد

سفیر اکوادور خواستار گسترش روابط پارلمانی با ایران شد

الخاندرو اورتگا المیدا سفیر جمهوری اکوادور در تهران با سیدحمایت میرزاده رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران ـ اکوادور دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، میرزاده در ابتدای این دیدار گفت: گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران بر تقویت و تحکیم مراودات در عرصه های سیاسی و اقتصادی بویژه ارتباطات پارلمانی با کشور اکوادور تأکید دارد.

وی همچنین اشاره کرد: سطح روابط فیمابین به دلیل موانع بانکی و تحریمهای ظالمانه آمریکا کاهش داشته است ولی معتقد به توانمندسازی و افزایش تعاملات دو کشور در سطوح مختلف هستیم.

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران ـ اکوادور، ارتقاء سطح روابط پارلمانی به ویژه میان گروههای دوستی پارلمانی را زمینهساز توسعه مراودات دو کشور دانست و افزود: تقویت ارتباطات پارلمانی موجب تسریع و تسهیل مناسبات فیمابین در سایر حوزه ها خواهد شد.

وی بر گفتگو و رایزنی مستمر میان گروههای دوستی و کمیسیونهای تخصصی در مجالس دو کشور شد.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: فضای نوین فراروی دو کشور می تواند به تفاهم متقابل و شناخت مواضع طرفین در عرصههای مختلف کمک شایانی داشته باشد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و اکوادور در بخش پایانی سخنانش، بر ارتقاء سطح مبادلات اقتصادی فیمابین تأکید کرد و افزود: باوجود روابط سیاسی خوب میان ایران و اکوادور و علاقه‌مندی مقامات بلندپایه دو کشور به توسعه روابط همه‌جانبه، روابط اقتصادی دو کشور متناسب با سطح مناسبات خوب سیاسی نمیباشد و لازم است برنامهریزی مناسب در این خصوص انجام پذیرد.

الخاندرو اورتگا المیدا سفیر جمهوری اکوادور در تهران با ابراز خرسندی از مأموریت خود ابراز داشت: امیدوارم روابط دو کشور بیش از پیش گسترش یابد.

وی نقطه نظرات نزدیک دو کشور در موضوعات منطقه ای و بین المللی را عاملی موثر در مراودات دانست و خواهان ارتقاء سطح مناسبات فیمابین شد.

سفیر اکوادور تعاملات پارلمانی را در تقویت روابط با اهمیت خواند و تصریح کرد: تشکیل گروه های دوستی پارلمانی در مجالس اکوادور و ایران، بستر مناسبی برای توسعه مراودات و تعمیق ارتباطات پارلمانی می باشد و گشایشی در عرصه صادرات و واردات فیمابین را فراهم خواهد کرد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.