الخاندرو اورتگا المیدا سفیر جمهوری اکوادور در تهران با سیدحمایت میرزاده رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران ـ اکوادور دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، میرزاده در ابتدای این دیدار گفت: گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران بر تقویت و تحکیم مراودات در عرصه های سیاسی و اقتصادی بویژه ارتباطات پارلمانی با کشور اکوادور تأکید دارد.

وی همچنین اشاره کرد: سطح روابط فیمابین به دلیل موانع بانکی و تحریمهای ظالمانه آمریکا کاهش داشته است ولی معتقد به توانمندسازی و افزایش تعاملات دو کشور در سطوح مختلف هستیم.

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران ـ اکوادور، ارتقاء سطح روابط پارلمانی به ویژه میان گروههای دوستی پارلمانی را زمینهساز توسعه مراودات دو کشور دانست و افزود: تقویت ارتباطات پارلمانی موجب تسریع و تسهیل مناسبات فیمابین در سایر حوزه ها خواهد شد.

وی بر گفتگو و رایزنی مستمر میان گروههای دوستی و کمیسیونهای تخصصی در مجالس دو کشور شد.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: فضای نوین فراروی دو کشور می تواند به تفاهم متقابل و شناخت مواضع طرفین در عرصههای مختلف کمک شایانی داشته باشد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و اکوادور در بخش پایانی سخنانش، بر ارتقاء سطح مبادلات اقتصادی فیمابین تأکید کرد و افزود: باوجود روابط سیاسی خوب میان ایران و اکوادور و علاقه‌مندی مقامات بلندپایه دو کشور به توسعه روابط همه‌جانبه، روابط اقتصادی دو کشور متناسب با سطح مناسبات خوب سیاسی نمیباشد و لازم است برنامهریزی مناسب در این خصوص انجام پذیرد.

الخاندرو اورتگا المیدا سفیر جمهوری اکوادور در تهران با ابراز خرسندی از مأموریت خود ابراز داشت: امیدوارم روابط دو کشور بیش از پیش گسترش یابد.

وی نقطه نظرات نزدیک دو کشور در موضوعات منطقه ای و بین المللی را عاملی موثر در مراودات دانست و خواهان ارتقاء سطح مناسبات فیمابین شد.

سفیر اکوادور تعاملات پارلمانی را در تقویت روابط با اهمیت خواند و تصریح کرد: تشکیل گروه های دوستی پارلمانی در مجالس اکوادور و ایران، بستر مناسبی برای توسعه مراودات و تعمیق ارتباطات پارلمانی می باشد و گشایشی در عرصه صادرات و واردات فیمابین را فراهم خواهد کرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin