محمد احمد کیسوله، سفیر اوگاندا در ایران با سفر به استان همدان از مرکز فنی و حرفه‌ای مریانج بازدید کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، سفیر اوگاندا در ایران طی بازدید مرکز فنی و حرفه‌ای مریانج اظهار داشت: بسیار خوشحالم به شهر همدان دعوت شده‌ام و خرسندم از اینکه بتوانم زمینه تبادل فعالیت‌های دو کشور را افزایش دهم.

وی ادامه داد: بسیار علاقه‌مند هستیم که با ایران رابطه خود را افزایش دهیم و در زمینه آموزش فعالیت‌های فنی و حرفه‌ای هم رابطه خوبی با استان همدان برقرار کنیم.

سفیر جمهوری اوگاندا در ایران تصریح کرد: ایران کشور فرصت‌هاست و بسیار محصولات و امکانات مناسبی در اختیار دارد.

وی با بیان اینکه محصولات ایرانی بسیار باکیفیت هستند، افزود: باید به جرات بگویم که بازار کشورهای آفریقایی می‌تواند بهترین مکان برای صادرات کالاهای ایرانی باشد.

کیسوله ادامه داد: قیمت‌های کالاهای ایرانی بسیار عالی است و به نوعی با محصولات دیگر کشورها می‌تواند رقابت کند و شاید هم برتر شود.

وی گفت: ایران در تولید دارو و بخش پزشکی بسیار پیشرفت کرده و یکی از قدرت‌های دنیا در این بخش به شمار می‌رود؛ ما در حال مذاکره با دانشگاه آزاد به عنوان بخش خصوصی علم در ایران هستیم تا زمینه آموزش پزشکی ما را برعهده بگیرند.

سفیر کشور اوگاندا در ایران تاکید کرد: باید دولت‌ها با کمک بخش خصوصی زمینه‌ای را فراهم سازند تا در بخش تجارت دو کشور وارد فاز جدیدی شود.

وی اضافه کرد: خوشبختانه ما در بخش آموزش‌های فنی و حرفه‌ای آماده همکاری با ایران هستیم و بسیار علاقمندیم در بحث تربیت و آموزش با این کشور تبادل داشته باشیم.

کیسوله عنوان داشت: با بازدیدی که من از مجموعه فنی و حرفه‌ای مریانج داشتم ظرفیت‌های زیادی را دیدم که باید با مستندات و مشاهدات خود به کشورم رفته و با دولتمردان خود جلسه‌ای را برگزار کنم تا ببینم در چه مسائلی می‌توانیم با ایران و استان همدان همکاری داشته باشیم.

وی افزود: ایران می‌تواند با یک برنامه‌ریزی خوب تجربیات خودش را در کشورهای آفریقایی پیاده کند و در این راه درآمدزایی خوبی هم داشته باشد.

سفیر کشور اوگاندا در ایران خاطرنشان کرد: ما قطعاً روی پیشنهادات فنی و حرفه‌ای همدان فکر خواهیم کرد تا در آینده‌ای نزدیک زمینه همکاری دو کشور را در آموزش‌های فنی و حرفه‌ای فراهم کنیم.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin