اوکاتاونیو علی مودین، سفیر اندونزی در ایران با اشاره به فروش روغن پالم و کاغذ به کشور ایران، خواستار واردات انجیر و خرما شد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، اوکاتاونیو علی مودین، در نشست با تجار استان فارس با بیان اینکه در زمانی که ایران در تحریم به سر می‌برد کشور اندونزی انجیر و خرما از ایران وارد می‌کرد اظهار داشت: کشور ما الان نیز خواهان واردات این دو محصول از ایران است و در عوض کشور اندونزی نیز روغن پالم و کاغذ به ایرا نصادر می‌کند.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه تحریم‌ها برداشته شده است از افزایش ارتباطات تجاری با کشور ایران استقبال می‌کنیم و با وجود اینکه در نقل و انتقالات بانکی هنوز با مشکل روبه‌رو هستیم اما بسیار مشتاق ایجاد ارتباط با کشور شما هستیم.

سفیر اندونزی در ایران با بیان اینکه استان فارس یکی از قطب‌های کشاورزی ایران است و کشور اندونزی تمایل دارد که از انگور این استان استفاده کند افزود: ما تمایل داریم در قبال کالاهایی مانند روغن پالم، کاغذ، قهوه، مواد قندی مصنوعی، ادویه و غیره که به ایران وارد می‌کنیم کالاهایی مثل خرما، انجیر، پسته، کشمش و غیره دریافت کنیم.

گوسمالیندا ساری مدیر سازمان توسعه تجارت اندونزی در دبی، نیز در این جلسه از برپایی نمایشگاه expo trade Indonesia در تاریخ 20 تا 25 مهرماه خبر داد و از فعالان اقتصادی استان فارس دعوت کرد که در آن شرکت کنند.

وی با بیان اینکه کشور اندونزی شرایط حضور 10 نفر از تجار استان فارس را برای حضور در این نمایشگه فراهم خواهد کرد گفت: 2 شب اقامت رایگان در هتل، ترانسفر فرودگاهی، سرویس حمل و نقل رایگان و غیره از جمله امتیازاتی است که برای این تجار در نظر گرفته شده است.

مدیر سازمان توسعه تجارت اندونزی در دبی خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های فراوانی برای صادرات و واردات بین دو کشور وجود دارد که زمینه‌هایی همچون محصولات غذایی حلال، نوشیدنی، مبلمان، قطعات اتومبیل، کیف و کفش از گذشته به ایران صادر می‌شده است و امید است شرکت‌های ایرانی از این نمایشگاه برای بهره‌مندی از فرصت‌های صادراتی و همکاری‌های مشترک با اندونزی استفاده کنند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin