علی عروج سفیر الجزایر در تهران با حسن نوروزی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و الجزایر دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، نوروزی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و الجزایر در ابتدای این دیدار فاجعه حمله موشکی رژیم اشغالگر قدس به بیمارستان المعمدانی غزه را تسلیت گفت و بیان کرد: امروز رژیم اشغالگر قدس با کشتار و خشونت در نوار غزه فاجعه آفرینی را از حد گذرانده است.

وی با بیان اینکه ماشین کشتار رژیم صهیونسیتی، خشم ملت‌های منطقه و مردم جهان را شعله‌ور کرده است، افزود: به خاک و خون کشیدن مردم غزه نابودی این رژیم را شتاب داده است.

نوروزی با بیان اینکه مسئله فلسطین، مسئله تمام کشورهای مسلمان است، ادامه داد: امروز همه کشورهای مسلمان اعم از شیعه و سنی در کنار مقاومت فلسطین ایستاده‌اند و با تمام توان از محور مقاومت و ملت فلسطین حمایت می‌کنند.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تعاملات نزدیک دو کشور در حوزه‌های مختلف، یادآور شد: تحرک در سطوح مختلف میان مسئولان دولتی و پارلمانی، موجب ارتقاء روابط دو کشور شده و در میان مردم ایران نگاهی مثبت نسبت به مردم الجزایر و مسئولان این کشور به‌وجود آورده است.

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و الجزایر با اشاره به سفر رییس مجلس ملی مردمی الجزایر به تهران، نسبت به تاثیر مثبت روابط پارلمانی بر گسترش ارتباطات دو کشور در حوزه‌های بازرگانی، اقتصادی، فرهنگی و نزدیکی بیشتر دولت‌ها ابراز امیدواری کرد.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در پایان این دیدار ضمن تشکر از دولت و پارلمان الجزایر در حمایت از مقاومت فلسطین، گفت: تنها راه نجات فلسطین و نوار غزه از اسارت رژیم اشغالگر قدس، وحدت جهان اسلام و انسجام کشورهای مسلمان در برابر رژیم غاصب صهیونیستی است.

علی عروج سفیر الجزایر در تهران نیز در ابتدای سخنان خود فاجعه بیمارستان المعمدانی را اندوه بزرگ جهان اسلام دانست و بر آمادگی الجزایر برای ارتقای سطح مناسبات در حوزه های گوناگون تاکید کرد و گفت: الجزایر در سطوح پارلمانی خواهان تحکیم روابط با مجلس شورای اسلامی است و از تقویت تعاملات با ایران در زمینه‌های اقتصادی و تجاری استقبال می‌کند.

عروج در پایان اظهار امیدواری کرد که در آینده نزدیک گروه دوستی پارلمانی ایران و الجزایر در راستای تقویت روابط پارلمانی، سفری به الجزیره داشته باشد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin