سفیر الجزایر طی دیدار با استاندار تهران با اشاره به مسائل منطقه ای و بین المللی بر دیدگاه مشترک دو کشور درخصوص تحولات خاورمیانه تاکید کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، عبدالمنعم احریز در دیدار با سید حسین هاشمی استاندار تهران با انتقاد از اینکه روابط تجاری و اقتصادی دو کشور چشمگیر نیست، ابراز امیدواری کرد روابط تهران – الجزیره در این حوزه نیز گسترش یابد.

وی با اشاره نشست کمیته عالی مشترک دو کشور که در دسامبر گذشته با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری ایران در الجزیره برگزار شد گفت: در این نشست نقشه راه همکاری های دو کشور برای سال های آینده بررسی شد.

احریز افزود: هفت کمیته فنی در راستای اجرایی شدن این نقشه راه تشکیل شده که قرار است جلسه هایی در تهران و الجزیره داشته باشند.

سفیر الجزایر در ایران یادآور شد: سفر رئیس و هیئت بانک مرکزی ایران در پایان سال میلادی گذشته به الجزیره و سفر وزیر امور آبی الجزایر به تهران در این راستا ارزیابی می شود.

وی با بیان اینکه وزیر صنعت و معدن الجزایر و هیئت همراه در ماه می آینده به تهران سفر می کنند خاطر نشان کرد: وزیر مسکن الجزایر نیز در ماه جاری به ایران می آید.

احریز همچنین از سفر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ایران به الجزایر در آینده نزدیک خبر داد و افزود: وزیر بهداشت ما نیز قرار است به ایران سفر کند.

وی خاطر نشان کرد که در طول سال جاری هفته فرهنگی الجزایر نیز با حضور وزیر فرهنگ این کشور در تهران برگزار خواهد شد.

سفیر الجزایر در ایران از پیگیری بحث خواهر خواندگی پایتخت های دو کشور خبر داد و گفت: قرار است در سفر شهردار تهران به الجزیره که بعد از برگزاری انتخابات در ایران انجام می شود، پیمان خواهر خواندگی این دو شهر بسته و اجرایی شود.

وی ابراز امیدواری کرد: روابط دو کشور در آینده در همه زمینه ها گسترش یابد.

احریز از پیشنهاد استاندار تهران برای گسترش روابط گردشگری دو کشور استقبال و تاکید کرد: این مهم به گسترش روابط فرهنگی دو کشور منجر می شود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin