سفیر اسپانیا در ایران با اشاره به ظرفیت های استان یزد گفت: به دنبال توسعه مبادلات اقتصادی و سرمایه گذاری در یزد هستیم.

به گزارش آوا دیپلماتیک، ادواردو لوپز بوسکتس در دیدار با معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری یزد در مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان اظهار داشت: بستر توسعه مبادلات اقتصادی و سرمایه گذاری اسپانیا در یزد فراهم و تمام تلاش ما برای زمینه سازی در این زمینه است.

وی با بیان اینکه بهبود روابط تجاری و برگزاری جلسات مشترک و سفر به استان‌ های ایران با هدف توسعه مبادلات و سرمایه گذاری از وظایف ما در سفارت اسپانیا است ادامه داد: استان یزد ظرفیت های زیادی در حوزه های گوناگون دارد و از نگاه ما به عنوان یکی از شهرهای مهم ایران در توسعه همکاری ها شناخته شده است.

بوسکتس با بیان اینکه یزد در حوزه گردشگری از ویژگی های بسیار ارزشمندی برخوردار است عنوان کرد: بافت تاریخی و زیبایی های ارزشمندی که شهر یزد به عنوان یک شهر ثبت شده در جهان دارد می تواند در این زمینه عملکرد بسیار مطلوبی داشته باشد.

سفیر اسپانیا در ایران از دیگر ویژگی های شهر یزد را دارا بودن واحدهای مختلف صنعتی و معدنی برشمرد و خاطرنشان کرد: این سفر فرصتی فراهم کرد تا بتوانم از نزدیک با برخی تولیدکنندگان در حوزه فولاد و کاشی و سرامیک دیدار داشته باشم و نقاط مشترک و مسائلی را که می توان روی آن کار کرد بررسی و در مورد آن اقدام کرد.

وی ادامه داد: قطعا در خصوص تولیدات کاشی و سرامیک و ماشین الات خط تولید بین اسپانیا و یزد نتایج مطلوبی به دست خواهد آمد ضمن اینکه می توان در خصوص حفاظت از اماکن تاریخی و نگهداری از آن ها بحث و گفتگو داشت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری یزد هم در این نشست با بیان اینکه تشکل های خصوصی بازرگانی و صادراتی استان پیگیر مذاکرات تا تصمیم گیری نهایی خواهند بود گفت: در حوزه فولاد، معادن، بازرگانی و صادرات می توان با اسپانیا مذاکره و به نتیجه رسید.

علی زینی وند اضافه کرد: با توجه به ظرفیت های قانونی همچنین تسهیلات جذاب و مناسب با ظرفیت ها، می توان تفاهم نامه هایی را عملیاتی و اجرایی کرد.

وی ادامه داد: یزد نقاط قوتی از جمله تولید انرژی خورشیدی و گردشگری دارد که در این زمینه ها آماده همکاری هستیم.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin