سفیر اسبق پاکستان در ایران دستاوردهای ۴۴ ساله انقلاب اسلامی را الگویی برای سایر کشورها دانست و با تمجید از مقاومت ملت ایران در برابر زورگویی قدرت‌های غربی، گفت: مردم ایران با انقلاب اسلامی، صلابت و قدرت خود را به رخ جهان کشیدند.

به گزارش آوا دیپلماتیک، خالد محمود، که در دوره های مختلف، سفیر پاکستان در جمهوری اسلامی ایران، چین، عربستان، عراق و مغولستان بوده است، از سال های ۱۳۶۹ تا ۱۳۷۲ سفیر پاکستان در تهران بود. وی هم اکنون سرپرستی موسسه بزرگ مطالعات راهبردی دولت پاکستان (ISSI) را برعهده دارد.

این دیپلمات با تجربه پاکستان روز یکشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران را به ملت و دولت کشورمان تبریک گفت و افزود: انقلاب سرنوشت ملت ایران به کلی تغییر دارد به نحوی که ایران هرگز و در هیچ شرایطی بر سر استقلال و عزت و سربلندی خود معامله نکرده و نخواهد کرد.

وی اظهار داشت: انقلاب اسلامی سربلندی و عزت را برای مردم ایران به ارمغان آورد البته همزمان دشمنی قدرت‌های غربی با ایران نیز نمودار شد اما ایران منسجم و یکپارچه در جبهه مقاومت با فشارها و دشمنی‌ها قرار گرفت.

رئیس هیات اجرایی اندیشکده مطالعات راهبردی اسلام‌آباد تاکید کرد: ترقی و پیشرفت چشمگیر ایران در حوزه‌های مختلف به برکت انقلاب اسلامی حاصل شده و ما امروز در منطقه و جهان شاهد جایگاه قوی جمهوری اسلامی ایران در همه عرصه‌ها هستیم.

وی گفت: امروز مبارزه ملت ایران برای دفاع از عزت و حقوق خود به یک الگوی بارز برای سایر ملت‌ها و کشورهای درحال توسعه می‌باشد و اینکه چگونه یک ملت به رغم دشمنی قدرت‌های جهان، حاضر به تسلیم شدن نیز و اجازه نمی‌دهد که فشارهای خارجی جلوی حرکت آنان را بگیرد.

خالد محمود افزود: آرزوی همه ما مردم پاکستان سربلندی و پیروزی مداوم برای ملت دوست و برادر ایران است و امیدواریم روند بالندگی و پویایی ایران با قوت تمام ادامه خواهد یافت.

وی در پایان سخنانش گفت: مردم ایران به دیگر ملت‌ها آموختند که چگونه باید در فضای متخاصم و فشارهای خارجی از حقوق و کرامت خود دفاع کنند و ثابت کردند که به رغم وجود بحران‌های عمیق تر یا گسترده تر، ایران به توسعه و پویایی خود ادامه می‌دهد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin