سفیر ارمنستان در ایران با تاکید بر توسعه مناسبات همکاری اقتصادی دو کشور، گفت: تراز صادرات و واردات ارمنستان و ایران مطلوب نیست.

به گزارش آوا دیپلماتیک، آرتاشس تومانیان در سفر به مازندران از دو واحد تولیدی و صنعتی آمل از دو واحد گل و گیاه و فراورده‌های لبنی دوشه هراز شهرستان آمل بازدید کرد.

وی در حاشیه این سفر از آمادگی این کشور برای امضای قراردادنامه بین ارمنستان و مازندران برای ایجاد تبادل تجاری و اقتصادی دو طرف خبر داد.

سفیر ارمنستان با بیان اینکه با توجه به سفر دو روزه به این استان و نشست با فعالان اقتصادی و کارآفرینان آشنایی و شناخت کافی بر توانمندی‌های موجود دو کشور برقرار می‌شود، تصریح کرد: این دو کشور با یکدیگر اطلاعات کاملی از یکدیگر ندارند و تراز واردات و صادرات ارمنستان نیز حجم زیادی صورت نمی‌گیرد.

وی ادامه داد: سرمایه‌گذاری متقابل و فعالیت اقتصادی بین کشور ارمنستان و ایران خیلی کم بوده در حالی که کشور ما با قرار گرفتن موقعیت استراتژی مرزی می‌تواند دروازه‌ای برای یک بازار بزرگ دو کشور باشد.

سفیر ارمنستان یکی از گام‌های ایجاد تبادل بین دو کشور را عضو بودن کشور ارمنستان در اتحادیه اوراسیا بیان و عنوان کرد: با ایجاد امضای قرارداد تجاری و اقتصادی بین ایران و ارمنستان می‌توان شیوه توجیهی و امکانات خوبی را بین دو کشور فراهم کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران نیز از آمادگی این استان برای امضای قرارداد و تبادل تجاری و اقتصادی با کشور ارمنستان به منظور ایجاد توانمندی‌های دو کشور خبر داد.

محمد محمدپور، مهم‌ترین هدف بازدید این سفر را نزدیکی بین دو کشور ایران و ارمنستان و ملت آنها عنوان کرد و گفت: با توجه به عضویت کشور ارمنستان به اتحادیه اوراسیا مهمترین دلیل بر ارتباط کشور ایران با این کشور رایزنی بر ورود این اتحادیه است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: هم‌اکنون در این کشور دو واحد تولیدی از نوع پنیر داریم که یکی از این تولیدات در واحد دوشه هراز انجام می‌شود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin