سفیر اتریش در تهران گفت: تحریم و فشارهای اقتصادی آمریکا علیه ملت ایران ناعادلانه است و اتریش با توجه به وضع موجود درصدد گسترش ارتباط های دوجانبه با ایران است.

به گزارش آوا دیپلماتیک، اشتفان شولتس در دیدار با جمعی از فعالان اقتصادی استان سمنان در سالن جلسات اتاق بازرگانی این استان افزود: بار سنگین تحریم‌های ناعادلانه آمریکا علیه ملت ایران بر دوش بخش خصوصی است و فعالان اقتصادی ایران قهرمانان پنهان در دوران تحریم هستند.

وی خاطر نشان کرد: فعالان اقتصادی به عنوان طبقه متوسط و مولد جامعه باید برای توسعه و مولد کردن اقتصاد ایران گام بردارند و با وجود فشارهای خارجی فعالان اقتصادی ایران گام‌های سختی در این مسیر برمی‌دارند.

سفیر اتریش در تهران ادامه داد: برقراری کانال‌های مالی و ارتباط تجاری با کشورهای جهان از حقوق اساسی انسان‌ها است که آمریکا با فشارهای اقتصادی این حق را از مردم ایران سلب کرده است.

شولتس تصریح کرد: اتریش با وجود فشارهای اقتصادی آمریکا درصدد برقراری شبکه و همکاری دوجانبه با ایران است و با ظرفیت‌سازی می توان برای کاهش تاثیر تحریم و اجرای طرح‌های سرمایه گذاری اقدام کرد.

سفیر اتریش در تهران اضافه کرد: اتریش با وجود فشارهای خارجی برای افزایش همکاری‌های علمی و تجاری با ایران آماده است و این کشور برای استقرار مرکز انرژی های نو منطقه در تهران در تلاش است.

وی اضافه کرد: هدف از اجرای این طرح آن است که ایران مرکز هماهنگ‌ کننده انرژی‌های نو در منطقه شود و در ماه‌های آینده همایش ۲ جانبه گردشگری با مشارکت فعالان این بخش در ایران و اتریش در تهران برگزار می شود.

شولتس تصریح کرد: همچنین فعالان اقتصادی و اعضای اتاق بازرگانی ایران در ماه‌های آینده با حضور در کشور اتریش برای افزایش همکاری‌های تجاری رایزنی می‌کنند.

سفیر اتریش در تهران گفت: سفارت اتریش برای اجرای طرح‌های اقتصادی با ایران خود را به تهران محدود نمی کند و با حضور در استان‌های ایران از ظرفیت‌های تجاری و اقتصادی این کشور اطلاعات کسب می کند.

وی اضافه کرد: در سال گذشته تفاهم‌نامه‌ای برای همکاری دانشگاه سمنان و یکی از دانشگاه‌های برجسته اتریش منعقد شد و طرفین در بخش تولید و طراحی خودرو با یکدیگر همکاری دارند.

شولتس تصریح کرد: از سوی دیگر اتریش در ارتباط با کمبود آب و کنترل منابع آبی در همه شاخص‌ها تفاهم نامه‌هایی با کشور ایران امضا کرده و در ماه‌های آینده تصفیه خانه فاضلاب شیراز با همکاری اتریش به بهره برداری می رسد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin