سفیر اتریش در ایران گفت: رفع تحریم ها و برخورداری از منافع برجام حق ایران است و مردم این کشور باید از شرایط اقتصادی مناسب و توام با آرامش خاطر آن برخوردار باشند.

به گزارش آوا دیپلماتیک، دکتر استفان شولتز در دیدار با مدیر سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تهران و مدیر مرکز مدیریت بحران سازمان آب منطقه ای تهران تاکید کرد: رفع تحریم ها بر مبنای برجام حق ایران است و سیاست راهبردی اتریش حفظ برجام و حمایت از حق و حقوق ایران در این توافقنامه است.

وی افزود: ایران در خصوص مدیریت حوادث و سوانح با توجه به تجربه و توان موجود می تواند بعنوان کشور موثر در ایفای پاسخ و اقدام سریع در هنگام بروز سوانح در منطقه عمل کند و اتریش حامی ایفای این نقش از سوی ایران است.

سفیر اتریش در کشورمان گفت: اتریش آمادگی دارد برای حفاظت از آثار تاریخی و باستانی در زمان وقوع حوادث و سوانح با ایران همکاری کند.

وی به سفر پیش روی رییس جمهوری ایران به اتریش اشاره کرد و گفت: این سفر نشان دهنده وجود اعتماد و روابط مناسب دو جانبه است و طی آن برگ جدیدی از تعمیق روابط دو کشور که از پیشینه روابط 700 ساله برخوردارند، ورق خواهد خورد.

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران نیز ضمن تقدیر از موضع اتریش در خصوص حفظ حقوق ایران در برجام و همچنین استقبال از گسترش روابط دو جانبه در حوزه مدیریت حوادث و سوانح گفت: ایران کشور زلزله خیزی است و در پی وقوع زمین لرزه های متعدد به تجارب ارزشمندی در مدیریت امداد و نجات دست یافته است.

احمد صادقی افزود: ما از انتقال تجارب، ظرفیت سازی برای توسعه روابط، همکاری برای ایجاد مرکز منطقه ای پاسخ دهی سریع در هنگام سوانح، برپایی دوره آموزش تربیت مربی، تامین تجهیزات اطفای حریق و انتقال دانش و فن آوری در طرح تامین آب اضطراری استقبال می کنیم.

وی گفت: ایران هنوز به عضویت گروه جهانی اینساراگ (شبکه بین المللی اقدام فوری در سوانح) درنیامده است، اما می توان در شرایط فعلی با همکاری مشترک نسبت به ایجاد یک تیم حرفه ای و قدرتمند برای حضور سریع در سوانح منطقه و جهان اقدام کرد.

وی گفت: طرح تامین آب اضطراری ویژه اطفای حریق با ظرفیت ذخیره سازی مناسب آب در 150 نقطه و ذخیره آب شرب در 400 نقطه از پایتخت از سوی سازمان آب منطقه ای تهران در بازه زمانی پنج ساله در دستور کار قرار گرفته است و همکاری دو جانبه در این پروژه نیز می تواند مورد بررسی قرار گیرد.

همچنین در این دیدار محمد علی داوری رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران و محمدرضا احمد نسب مدیر مرکز بحران و پدافند غیرعامل شرکت آبفای استان تهران از گسترش همکاری های دو جانبه در تامین تجهیزات اطفای حریق و امداد و نجات استقبال کردند و مانور اجرا شده در اتریش ویژه نیروهای اقدام سریع را مثبت توصیف کردند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin