سفیر اتریش در ایران ظرفیت امدادرسانی ایران در هنگام بروز بلایا را مناسب ارزیابی کرد و گفت: ایران شریکی مطمئن در امدادرسانی هنگام بروز بلایا است.

به گزارش آوا دیپلماتیک، اشتفان شولتس در دوره بین المللی جست و جو و نجات شهری که از سوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با همکاری نمایندگی سازمان ملل در ایران، سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و سفارت اتریش برگزار شد گفت: ایران ظرفیت خوبی در حوزه نرم افزاری امداد رسانی دارد و البته این موضوع نیازمند تیم های پاسخ به موقع اضطرار است.

وی افزود: بحرانها و بلایایی همچون خشکسالی خسارات مالی زیادی به وجود می آورد و برای مقابله با آن باید مدیریت بحران را در مرحله اول در نظر داشته باشیم.

شولتس افزود: در یکی از زلزله های ایران تیم‌های امدادی سوئیس، آلمان، اتریش و ایران با یکدیگر برای امدادرسانی همکاری خوبی داشتند. این همکاری در قالب چارچوب بین المللی آغاز شد تا پاسخ های موثری را شاهد باشیم.

سفیر اتریش در ایران گفت: در حال حاضر این شبکه موثر با همکاری 80 کشور در سراسر دنیا ایجاد شده است و شامل گروه‌های مشورتی و جست و جوست تا بتوانیم تاب‌آوری را نیز در مقابله با بلایا بیشتر شاهد باشیم.

وی خاطرنشان کرد: ابزارهای ما اکنون به تمهیدات کارآمدی تبدیل شده و در قالب این چارچوب رهنمودهایی نیز به زبان فارسی برای کمک هر چه بیشتر به حادثه‌دیدگان بلایای طبیعی تهیه شده است.

شولتس افزود: بر این نظر هستیم که ایران به همکاری خود در این زمینه ادامه دهد چرا که شبکه‌سازی در این راستا در دنیا بسیار حائز اهمیت است.

وی به ضرورت توسعه قدرت نرم ایران در منطقه اشاره کرد و گفت:‌ اتریش 500 سال است با ایران مشارکت داشته و بیش از 100 سال نیز از روابط رسمی دو کشور می‌گذرد.

وی یادآور شد: روابط دو کشور با افت و خیزهای مختلفی مواجه بوده است و امیدواریم در آینده این تعاملات ادامه داشته باشد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin