سفیر کشور اتریش در ایران با اشاره به خروج یک طرفه آمریکا از برجام گفت: اتریش صد در صد پایبند به برجام است.

به گزارش آوا دیپلماتیک، اشتفان شولتز در حاشیه دیدار با شهردار رشت در جمع خبرنگاران با اشاره به خروج آمریکا از برجام اظهار کرد: دولت اتریش از طریق وزیر امور خارجه خود یک روز پس از اعلام خروج آمریکا از برجام مواضع خود را اعلام کرد.

وی با اشاره به نگرانی عمیق دولت اتریش بابت خروج رئیس‌جمهور آمریکا از برجام بیان کرد: وزیر امور خارجه اتریش با قاطعیت تأکید کرده که از نگاه دولت اتریش رعایت و پایبندی به قراردادها بسیار حائز اهمیت است و می‌دانیم که ایران تمایل دارد از موضع اتحادیه اروپا در موضوع برجام مطلع شود.

شولتز به فرصتی که رئیس‌جمهور ایران در اختیار کشورهای اروپایی قرار داده اشاره کرد و گفت: رئیس‌جمهور ایران به کشورهای اروپایی فرصتی داده تا طی آن انگیزه‌های اقتصادی خود را پیشنهاد و بر مبنای آن ایران را برای ادامه حضور در برجام مجاب کنند و اروپا تمایل دارد از این فرصت استفاده کند.

سفیر کشور اتریش در ایران با تأکید بر اینکه ایران باید از مزایای برجام استفاده کند تصریح کرد: در شرایط فعلی باید به‌گونه‌ای عمل کرد تا از ضرر و زیان شرکت‌های اروپایی در ایالات‌متحده آمریکا جلوگیری کرده و این مسئولیت بر عهده دولت‌های اروپایی است.

وی با اشاره به علاقه ملت‌های کشورهای اروپایی برای ایجاد ارتباط اقتصادی با ایران افزود: قراردادها و تفاهم‌نامه‌های بسیاری که در این مقطع انجام‌شده نشان‌دهنده علاقه ملت‌های کشورهای اروپایی برای ایجاد ارتباط اقتصادی با طرفین بوده و در حال حاضر نوبت اجرای دیپلماسی و سیاست‌های ما به‌منظور برآورده شدن این خواسته‌ها است.

شولتز با تأکید بر پایبندی اتریش به برجام گفت: مذاکرات برجام در وین اتریش انجام و به امضا رسید و دولت اتریش افتخار میزبانی برجام را داشته و هزینه‌های فراوانی برای این گفت‌وگوها انجام داده است.

سفیر کشور اتریش به گفت‌وگوهای چند روز آینده پیرامون موضوع برجام اشاره کرد و افزود: تمامی هزینه‌های پیرامون برجام سهمی از طرف اتریش به‌منظور ایجاد ثبات و صلح در منطقه خاورمیانه بوده و اتریش تمام تلاش خود را به کار گرفته تا در گفت‌وگوهایی که چند روز آینده دراین‌باره انجام می‌شود نتایج خوبی به دست آید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin