استاندار خراسان رضوی در دیدار با سفیر آلمان گفت: این استان دارای فرهنگ غنی است و زمینه های همکاری بسیاری برای سرمایه گذاری در خراسان رضوی مهیا است.

به گزارش آوا دیپلماتیک، علیرضا رشیدیان در دیدار با میکائیل کلور برشتولد سفیر آلمان ضمن اشاره به انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام خاطرنشان کرد: خراسان رضوی، آماده همکاری با آلمان 2017 از سوی سازمان آیسسکو است.

وی افزود: در حوزه کشاورزی خراسان دارای جایگاه بسیار مناسبی است و ما در تولید زعفران رتبه نخست کشور را داریم و این محصول با بالاترین کیفیت به کشورهای مختلف جهان صادر می شود و منطقه ویژه اقتصادی در مرزهای سرخس و دوغارون در استان، فرصت بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری کشورهای خارجی است.

استاندار خراسان رضوی افزود: سالانه بیش از 25 میلیون زائر برای زیارت امام هشتم(ع) از طریق خطوط زمینی مانند راه آهن و مسیر هوایی به مشهد مشرف می شوند که این نشان دهنده ظرفیت بالای این استان است.

علیرضا رشیدیان یادآور شد: توسعه مسیرهای ریلی به خارج کشور از جمله کشور افغانستان و به سمت چابهار در حال انجام است و مایل هستیم که کشور آلمان سرمایه گذاری های خوبی در زمینه های مختلف در اینجا داشته باشد.

او افزود: در حوزه تبادل استاد و دانشجو هم آماده همکاری بیشتر هستیم و اکنون دانشجویان آلمانی با امنیت بسیار خوبی در دانشگاه فردوسی مشهد مشغول به تحصیل هستند.

رشیدیان تاکید کرد: مردم ما نسبت به نظام آمریکا و دولت مردان آمریکا بی اعتماد هستند و جامعه جهانی باید بکوشد تا تصمیمات بین المللی پابرجا بماند.

سفیر آلمان هم گفت: مشهد را مهمترین شهر ایران می دانم و تحت تاثیر فضای حرم مطهر قرار گرفتم.

سفیر آلمان افزود: آلمان و ایران روابط بسیار خوبی دارند و آلمان برای تفاهم نامه برجام تلاش بسیار خوبی کرد و ما همیشه از این تفاهم نامه حمایت می کنیم.

او افزود: ما بسیار علاقه مند هستیم که در زمینه های مختلف با ایران همکاری کنیم و آماده هستیم خط تولید ماشین های آلمانی را در مشهد راه اندازی کنیم و مطمئن هستیم که مردم ایران خط تولید ماشین های آلمانی را به ماشین های چینی ترجیح می دهند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin