روزنامه نوای وقت پاكستان در مطلبی به مشکللات عدیده اتباع این کشور در ایران به دلیل منصوب نشدن سفیر جدید پاكستان در تهران پرداخته است.این روزنامه اردو زبان طی یک گزارش از وضعیت سفارت های پاکستان در سایر کشورها نوشته است: سفارتخانه های پاكستان در 13 كشور از جمله ایران، آمریكا، یونان، تایلند، امارات، آرژانتین، سنگال، مكزیك، كره جنوبی، ویتنام و نروژ منتظر انتصاب سفرای جدید هستند.
به نقل از این روزنامه، سفارت های پاكستان در كشورهای یادشده بدون سفیر وظایف خود را انجام می دهند و در نتیجه صدها تبعه پاكستانی دچار مشكلات و وضعیت حادی هستند؛ علت این موضوع بازنشستگی سفرا و یا استعفای این افراد با تغییر دولت در پاكستان است.
مقامات وزارت خارجه پاكستان برای نهایی كردن سفرای منتخب برای كشورهای یاد شده در انتظار تصمیم “سرتاج عزیز” مشاور نخست وزیر پاكستان در مسائل مربوط به امنیت ملی و سیاست خارجی این كشور هستند.
روز دوم مرداد جاری منابع خبری پاكستان به نقل از منابع آگاه در وزارت خارجه این كشور گزارش دادند: نور محمد جدمانی كه از دیپلمات های باسابقه این كشور بشمار می رود قرار است جایگزین خالد عزیز بابر سفیر بازنشسته دولت اسلام آباد در تهران شود.
نورمحمد در آخرین فعالیت دیپلماتیك خود از 26 ژانویه 2009 (بهمن 1387) تا 30 نوامبر 2012 (آذر 1391) به عنوان سفیر پاكستان در ژاپن خدمت كرده است.
وی سابقه فعالیت به عنوان دیپلمات ارشد پاكستان در دفتر نمایندگی دائم این كشور در سازمان ملل متحد (نیویورك)، لس آنجلس، مسقط، بروسكل و كاتماندو را در كارنامه خدمت خود دارد.
نورمحمد جدمانی متولد 24 ژوئن 1955 (دوم تیر 1334) و دارای مدارك كارشناسی ارشد در رشته های اقتصاد، مطالعات دفاعی و راهبردی است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin