وزیر ورزش و جوانان در دیدار سفیر رومانی بر تقویت و بازنگری ظرفیت همکاری‌های ورزشی بین تهران- بخارست تاکید کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، سیدحمید سجادی طی این دیدار که در ساختمان مرکزی سئول برگزارشد خطاب به میرلان کارمن گرکو، گفت: با توجه به تاکید رئیس جمهوری در جدی گرفتن موضوع جوانان، یکی از زمینه‌های مهم همکاری ۲ کشور ایران و رومانی، می‌تواند تعامل و ارتباط بین این حوزه باشد تا با برگزاری جشنواره‌ها و هم اندیشی‌ها، تبادل تجارب بین جوانان تقویت شود.

وی به آموزش عالی و ارتباطات دانشگاهی و ایجاد فرصت برای جوانان ۲ کشور گریزی زد و افزود: با تعامل تحصیلی بین تهران-بخارست، جوانان می‌توانند از فرصت‌های دانشگاهی همدیگر بهره ببرند.

وزیر ورزش و جوانان می‌گوید: ایران و رومانی با بهره گیری از توانمندی‌ها و نقاط قوت خود می‌توانند زمینه تعامل، ارتباط و همکاری‌های ورزشی را هم توسعه دهند و بطور مثال با بررسی‌های کارشناسی، از ظرفیت رومانی برای برپایی اردوهای تمرینی تیم‌های ملی ایران قبل از بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ و بازی های المپیک ۲۰۲۴ بهره بگیریم.

سجادی اضافه کرد: رومانی در رشته‌های دو ومیدانی، ژیمناستیک، شنا، شیرجه، واترپلو و سوارکاری هم می‌تواند به توسعه این ورزش‌ها در ایران کمک کند.

وی از سایت موج سواری، پروازی و امکانات غواصی به عنوان دیگر ظرفیت‌های قابل توجه ورزشی و گردشگری در ایران نام برد که زمینه همکاری با دیگر کشورها از جمله رومانی را دارد.

سفیر رومانی در تهران هم با ابراز خرسندی از نشست با وزیر ورزش و جوانان، اظهار داشت: ارتباط دیپلماتیک بین ایران و رومانی در سال آینده، ۱۲۰ ساله می‌شود به همین دلیل تمایل داریم که ارتباطات حوزه ورزش و جوانان بین ایران و رومانی تقویت شود و حتی برنامه‌های مشارکتی خوبی برگزار کنیم.

میرلان کارمن گرکو از موقعیت خوب ورزش ایران یاد کرد و افزود: امیدوارم ارتباطات دو کشور در حوزه ورزش و جوانان با اتفاقات بهتری ادامه یابد و از این پس با تقویت ارتباطات، توسعه ورزشی هم در دو کشور بیشتر از گذشته محقق شود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin